Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w projekcie
„EKO-PRACOWNIA - CYKL WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH WE WNĘTRZU I PLENERZE”
dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
Zadanie ma charakter edukacyjny i jest kontynuacją wcześniej już podejmowanego tematu wykorzystania tanich materiałów z odzysku do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w obszarze działań animacyjnych.
Podobnie jak wcześniej zapraszamy instruktorów z ośrodków kultury województwa podlaskiego i nauczycieli na cykl pięciu dwudniowych warsztatów, które odbędą się w kwietniu, maju i czerwcu 2018r. i będą prowadzone przez artystów plastyków - ogółem 60 godzin.
Będą to warsztaty z zakresu nabywania umiejętności twórczego wykorzystania rzeczy niepotrzebnych, zniszczonych oraz surowców wtórnych zgodnie z ideą upcyklingu poprzez przekształcanie ich w coś wartościowego i funkcjonalnego.
Tematy warsztatów:
MOZAIKA 20-21 kwietnia 2018r. – zaprojektujemy i wykonamy kompozycje mozaikowe w formie płytek z kawałków glazury. Dominował będzie motyw roślinny lub zwierzęcy ujęty w ornament oraz kontrastowe zestawienia barwne.
Fotoreportaż

LAMPIONY Z TWORZYW SZTUCZNYCH I NATURALNYCH 27-28 kwietnia 2018r. – wykonamy formy z niepotrzebnych fragmentów przedmiotów, opakowań, końcówek tkanin, papieru, nici. Powstałe oryginalne formy można będzie zawieszać w plenerze lub wnętrzu, jako element dekoracyjny lub dodatkowe, nastrojowe oświetlenie.
Fotoreportaż

INSTALACJE OGRODOWE 25-26 maja 2018r. – projektowanie i wykonanie ogrodowych form dekoracyjnych z materiałów naturalnych, z przeznaczeniem do ustawienia w ogrodzie, na balkonie lub tarasie
Fotoreportaż

ZWIERZĘTA z surowców wtórnych i narzutu gipsowego 8 - 9 czerwca - Wykonamy sylwetki zwierząt z materiałów odzyskanych oraz narzutu gipsowego do umieszczenia w przestrzeni ogrodu, trawnika, między domami, jako obiekt artystyczny lub forma dekoracyjna
Fotoreportaż
SZTANDARY, reliefy i formy dekoracyjne - 15-16 czerwca - wykonamy przestrzenne formy, które stając się elementami dekoracyjnymi, ukażą potencjał artystyczny papieru, plastiku, tektury, tekstyliów, naturalnych odpadów o ciekawej powierzchni, barwie, kształcie
Fotoreportaż

Zapewniamy:
- ciekawy program z wykorzystaniem rzeczy niepotrzebnych i surowców wtórnych
- podstawowe materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć
Zajęcia odbywać się będą w siedzibie WOAK w Białymstoku w godz. 14:00-20:00 (piątek) i 9:00-15:00 (sobota).
Koszt udziału w jednym warsztacie wynosi 60 złotych, w całym cyklu warsztatów - 300 zł. Akredytację należy wpłacać na konto WOAK: BANK PEKAO S.A. O/Białystok nr 80 1240 5211 1111 0000 4928 4175 z dopiskiem „EKO pracownia” (na całość) lub z nazwą wybranego warsztatu.
Warunkiem udziału w warsztatach jest przesłanie karty zgłoszenia oraz opłacenie akredytacji.
Preferowane będą osoby prowadzące zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą.
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny tel: 85 740 37 15, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona!
Zgłoszenia prosimy kierować do Działu Sztuk Plastycznych WOAK e-mail: galeria@woak.bialystok.pl,
Można je również przesłać pocztą tradycyjną na adres: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, 15-950 Białystok, ul. Kilińskiego 8
W projekcie planowane jest również przeprowadzenie Konkursu plastycznego pt.: „Kolorowy zwierzyniec”, propagującego upcykling dla dzieci i młodzieży.
W czerwcu 2018 r. podsumujemy konkurs, rozdamy nagrody i wyróżnienia za najciekawsze prace, obejrzymy prezentacje oraz efekty naszych warsztatów.
DOKUMENTY DO POBRANIA:
KARTA ZGŁOSZENIA

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „EKO-kulturalni” dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
Zadanie ma charakter edukacyjny i jest kontynuacją wcześniej już podejmowanego tematu wykorzystania tanich materiałów z odzysku do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w obszarze, najogólniej mówiąc, działań kulturalnych. Najbliższa nam plastyka zostanie w tym cyklu rozszerzona o inne dziedziny, takie jak: teatr, muzyka, film, fotografia.
Podobnie jak wcześniej zapraszamy instruktorów z ośrodków kultury województwa podlaskiego i nauczycieli na cykl 6 dwudniowych warsztatów.
Będą to warsztaty z zakresu nabywania umiejętności twórczego wykorzystania rzeczy niepotrzebnych, zniszczonych oraz surowców wtórnych zgodnie z ideą Upcyklingu – poprzez przekształcanie ich w coś wartościowego i funkcjonalnego.
W marcu, kwietniu, maju i wrześniu 2017r. uczestnicy wezmą udział w spotkaniach tematycznych, prowadzonych przez plastyków, muzyków, instruktorów teatralnych, w których trzeba wykazać się wyobraźnią i pomysłowością - ogółem 72 godziny.
Tematy warsztatów:
- „PORTRET RECYKLINGOWY”- warsztaty fotograficzne, 24-25 marca
- „GRAFICZNE WARIACJE” – warsztaty grafiki, 7-8 kwietnia
- „RZEŹBA Z RECYKLINGU”- warsztat rzeźby, 28-29 kwietnia
- „KRÓTKA HISTORIA PORZUCONEGO PRZEDMIOTU”
- warsztaty animacji poklatkowej, 12-13 maja
- „MUZYKA PODWÓRKA”- warsztaty plastyczno- muzyczne, 8-9 września
- „TEATR UBOGI”- warsztaty plastyczno-teatralne, 22-23 września
1) „Portret recyklingowy” - warsztaty fotograficzne, podczas których motywem przewodnim będzie portret. Tym razem spróbujemy podejść do tematu w kontekście otaczających nas, zużytych, wyrzuconych przedmiotów, opakowań, śmieci tworząc z tego oryginalne portrety.
Fotoreportaż

2 „Graficzne wariacje” - warsztaty grafiki, na których powstaną prace wykorzystujące powierzchnie różnych materiałów. Powstaną prace w technikach frotażu, monotypii, pieczątki, odbitki.)
Fotoreportaż

3) „Rzeźba z recyklingu” - warsztat rzeźby warsztaty przestrzennego myślenia i konstruowania. Z dostępnych materiałów uczestnicy stworzą formy przestrzenne, które zaistnieją we wnętrzach lub na wolnym powietrzu np. mobile poruszane wiatrem lub inne.
Fotoreportaż
.jpg)
4) „Krótka historia porzuconego przedmiotu” - warsztaty animacji poklatkowej, w których główną rolę będą grały przedmioty codziennego użytku; stare, wyrzucone, już niepotrzebne. Wykorzystując ich formę i funkcję uczestnicy zabawią się w scenarzystę, reżysera i filmowca tworząc krótkie filmiki.
Fotoreportaż
.jpg)
5) „Muzyka podwórka” - warsztaty plastyczno- muzyczne, które poprzez budowę prostych instrumentów, tworzenie kompozycji i wspólne muzykowanie przybliżą uczestnikom i rozszerzą możliwości edukacji muzycznej i plastycznej.
Fotoreportaż

6) „Teatr ubogi” - warsztaty plastyczno-teatralne, wykorzystujące różne materiały i surowce wtórne do stworzenia scenografii oraz kostiumów. Efektem finalnym będzie krótka etiuda teatralna przygotowana przez uczestników warsztatów.
Zapewniamy:
- ciekawy program z wykorzystaniem rzeczy niepotrzebnych i surowców wtórnych
- podstawowe materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć
Koszt udziału w jednym warsztacie wynosi 60 złotych, w całym cyklu warsztatów - 360 zł. Akredytację należy wpłacać na konto WOAK: BANK PEKAO S.A. O/Białystok nr 80 1240 5211 1111 0000 4928 4175 z dopiskiem „EKO -kulturalni”/ na całość/ lub z nazwą wybranego warsztatu.
Warunkiem udziału w warsztatach jest przesłanie karty zgłoszenia oraz opłacenie akredytacji.
Preferowane będą osoby prowadzące zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą.
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny tel: 85 740 37 15 /16/, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona!
Zgłoszenia prosimy kierować do Działu Sztuk Plastycznych WOAK e-mail: galeria@woak.bialystok.pl,
Można je również przesłać pocztą tradycyjną na adres: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, 15-950 Białystok, ul. Kilińskiego 8
W projekcie planowane jest również w październiku br. przeprowadzenie konkursu pt.: „Eko-GWIAZDA”, propagującego upcykling dla dzieci i młodzieży. FINAŁ projektu planujemy na grudzień 2017 r.
Rozdamy wówczas nagrody i wyróżnienia za najciekawsze prace, obejrzymy prezentacje oraz efekty naszych warsztatów, a wszystkim zaproponujemy udział w zabawach z wykorzystaniem surowców wtórnych.
KARTA ZGŁOSZENIA DO POBRANIA

Fotoreportaż





Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zrealizował w 2016 r. projekt:
„EKO-KREACJE”
dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
Zadanie miało charakter edukacyjny i polegało na przeprowadzeniu cyklu 6 dwudniowych warsztatów dla instruktorów z ośrodków kultury województwa podlaskiego i nauczycieli oraz konkursu dla dzieci i młodzieży.
Były to warsztaty z zakresu nabywania umiejętności twórczego wykorzystania rzeczy niepotrzebnych, zniszczonych oraz surowców wtórnych.
W kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu 2016 r. uczestnicy wzieli udział w spotkaniach tematycznych, prowadzonych przez plastyków - ogółem 72 godziny.
Zaproponowaliśmy działania z dziedziny plastyki użytkowej, w których trzeba było wykazać się wyobraźnią i pomysłowością.
W projekcie zaplanowano również przeprowadzenie konkursu pt.: „EKO-Szopka Podlaska”, propagującego upcykling dla dzieci i młodzieży. Podczas finału projektu rozdaliśmy nagrody i wyróżnienia za najciekawsze prace, obejrzeliśmy prezentacje oraz efekty warsztatów, a wszystkim zaproponowaliśmy udział w zabawach z wykorzystaniem surowców wtórnych.
Fotoreportaż z wernisażu
W sobotę, 15 października, o godz. 15:00, odbyło się podsumowanie pleneru malarskiego ph. „W innej tonacji”. Warsztaty na łonie podlaskiej przyrody z udziałem plastyków i fotografików, zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów, na stałe weszły już do kalendarza imprez WOAK i od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ma na to niewątpliwie wpływ specyficzny mikroklimat zajęć, podczas których artyści przebywają ze sobą w otoczeniu inspirującej natury, wpływając na siebie i ucząc się nawzajem bez względu na posiadane kwalifikacje.
Plener „W innej tonacji” odbył się w dniach 8-17 sierpnia 2016 roku w Przewięzi nad jeziorem Białym. Uczestniczyli w nim artyści profesjonalni oraz w przeważającej mierze amatorzy malowania, którzy – wierni swojej wieloletniej pasji i przyjaźni – postanowili spędzić urlop w sposób twórczy. Powstało blisko 100 obrazów olejnych, akrylowych, suchych pasteli i akwareli, a także, na specjalne życzenie gospodarzy, ścianki malarskie przedstawiające lokalną faunę. Plener był częścią projektu „EKO-kreacje”, który został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
Informacji udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury Białymstoku, tel. 85 740 37 15/16
galeria@woak.bialystok.pl

|