Karawana Bez Granic 2015

 
BIAŁYSTOK, WOAK – Spodki, ul. św. Rocha 14,  8 czerwca 2015 r.
 
Karawana Bez Granic 2015
W ramach Festiwalu Młodzieży Bez Granic
 
Idea:
Główną ideą Karawany Bez Granic jest spotkanie. Karawana odwiedzi ok. 20 szkół na Podlasiu, aby wnieść tam energię mieszanki kultur i pasji reprezentowanych przez młodych artystów z różnych zakątków świata: muzyków, tancerzy i cyrkowców. W każdym miejscu spotkanie rozpocznie żywiołowa teatralizowana prezentacja artystów. Zaraz po tym okazją do bliższego poznania będzie krótkie spotkanie warsztatowe, gdzie każdy będzie mógł porozmawiać z gośćmi oraz spróbować swoich sił w dziedzinie sztuki scenicznej, którą reprezentują. W ten sposób granice między sceną a widownią ulegną zatarciu. Być może dla niektórych będzie to początek nowej fascynacji lub okazja do przełamania stereotypów i uprzedzeń.
 
Artyści pochodzą Brazylii, Kenii, Czech, Łotwy, Izraela oraz Polski. Reprezentują bardzo wysoki poziom zawodowy w takich dziedzinach jak: capoeira, bębny i muzyka Afryki, beat box, jazz, taniec współczesny, hip-hop, freestyle, klownada, kostium i makijaż artystyczny,
 
Karawana Bez Granic promuje idee edukacji poprzez sztukę oraz międzykulturowej integracji Festiwalu Młodzieży Bez Granic realizowanego w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym od 2010 roku.
 
Organizator Karawany:
Salezjański Ośrodek Wychowawczy
Różanystok 13b
16-200 Dąbrowa Białostocka
 
Organizatorzy spotkania w Spodkach: Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, tel.85 665-47-37; mail: maria.szyszko@wrotapodlasia.pl
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, tel. 85 749-60-52; mail: a.borkowski@woak.bialystok.pl

 
Artyści Karawany Bez Granic 2015
***
CAPOEIRA
Bailarino
Zamienił plaże Oceanu Atlantyckiego w Fortalezie na Bałtyk i od kilku lat mieszka w Szczecinie. Wyjątkowo dynamiczny i akrobatyczny, zawsze uśmiechnięty, mający świetny kontakt z uczestnikami warsztatów. W roku 2013 został wicemistrzem świata na zawodach w  Azerbejdżanie
Miejsce zamieszkania: Szczecin
 
Professor Chocolate  urodził się i wychował w Brazylii. Capoeirę trenuje od 20 lat. Ponadto Professor Chocolate jest trenerem MMA, Vale tudo oraz nauczycielem tańców brazylijskich, takich jak samba, coco, frevo i wielu innych, prowadzi również fitness Brasil.
Miejsce zamieszkania: Kraków
Video:
 
***
WARSZTAT KOSTIUMU I MAKIJAŻU TEATRALNEGO
Linda Mikolášková
Artystka sztuk wizualnych, performerka, projektantka mody, kuratorka. Tworzy eksplodujący ogniem, barwami, kostiumami i make up’em teatr uliczny. Wzbogaciła wiele spektakli i koncertów o niesamowite kostiumy i wizualizacje. Na swoich warsztatach otwiera kreatywność ludzi i zmienia ich nie do poznania.
Miejsce zamieszkania: Praga
video:
 
***
BEAT BOX
Tiny Beat - Václav Novotný
Doświadczony i utytułowany muzyk, używający swojego głosu jako instrumentu. Jest jednym z najlepszych beat boxerów w Czechach i Europie. Otwarty na wszelkie eksperymenty muzyczno- teatralne.
Miejsce zamieszkania: Praga
video:
 
***
FREESTYLE FOOTBOL
Dawid Ziomek "Ziomal"
Trenuje freestyle football od 9 lat. Dwukrotny zdobywca Pucharu Polski w 2013 i 2014 roku w kategorii show i battle, oraz zwycięzca Prague Jam. Czternastokrotnie stawał na podium w turniejach freestyle football. Występował w wielu krajach Europy oraz wielokrotnie w Polsce, między innymi podczas Euro 2012.
Miejsce zamieszkania: Jaworzno

***
BĘBNY, MUZYKA Z KENII
Idi Aziz
Wokalista oraz multiinstrumentalista z Kenii: flet, gitara, instrumenty perkusyjne. Jako muzyk kontynuuje tradycje rodzinne. Oprócz tworzenia autorskich projektów muzycznych współpracuje z takimi gwiazdami sceny world music jak Angelique Kidjo czy Salif Keita. Miejsce zamieszkania: Norwegia/Kenia.
video:
 
***
TEATR/KLOWNADA/PANTOMIMA
Krystian Wieczyński
Aktor teatralny i filmowy, performer, mim, reżyser teatralny i filmowy, pedagog teatru i cyrku. Współpracuje z licznymi artystami i grupami z Polski i zagranicy. Wielokrotnie nagradzany. Laureat m. in.: Nagrody II stopnia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za działalność na polu animacji kulturalnej.
Miejsce zamieszkania: Toruń
 
***
SAXOFON
Alexander Reichenok
Doświadczony i wszechstronnie wykształcony muzyk grający na instrumentach klawiszowych oraz saksofonie. Jako muzyk sesyjny współpracuje z mainstreamowymi zespołami na Łotwie, w Rosjii, innych krajach Europy oraz w Brazylii, gdzie obecnie mieszka.
Miejsce zamieszkania: Łotwa/Brazylia

***
HIP-HOP
Dolar - Tomasz Dymek
Dziennikarz i freestyle'owiec. Pięciokrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej, mistrz Bitwy o Bałtyk i zwycięzca Bitwy o Mokotów. Freestyle'em zajmuje się od 1999 roku. Nagrał dwa solowe albumy. W 2010 roku przejechał cały kraj z trasą koncertową u boku rapera ELDO. Obecnie nagrywa trzeci krążek i koncertuje w Polsce.
Miejsce zamieszkania: Lublin

***
TANIEC
Nitzan Lederman
Wszechstronnie utalentowana i wykształcona tancerka. Absolwentka Salzburg Experimental Academy of Dance. W swoich projektach łączy różne gatunki tańca od hip hop do klasyki, kreując własny, oryginalny i ekspresyjny styl. Współpracuje z choreografami w Izraelu oraz Europie.
Miejsce zamieszkania: Izrael

 

[ powrót ]