Malowane Kawą

FOTOREPORTAŻ

 
9 czerwca w Galerii WOAK przy ul. Kilińskiego 8 za sprawą nowej wystawy zapachniało kawą dosłownie i w przenośni. Można było posmakować, napawać się jej aromatem i pooglądać, bo - jak się okazuje - kawą można także malować... Dzięki jej wyjątkowym walorom kolorystycznym powstał cykl monochromatycznych prac Marii Roszkowskiej, z wykształcenia polonistki, z pasji akwarelistki.
 
Na wystawie zobaczymy charakterystyczne dla autorki motywy - kwiaty i pejzaże w odcieniach brązu, od ciężkich, bliskich czerni po świetliste, ciepłe biele, różniące się jasnością, nasyceniem i fakturą – zapowiada Lila Wyszkowska z WOAK. – Autorka maluje pełna zachwytu nad kształtami wiotkich traw, kielichami przeróżnych kwiatostanów, kameralną przestrzenią łąk i ogrodów. Wrażliwość, z jaką dostrzega ulotność form i zjawisk, sprawia, że jej prace przepełnia delikatność, subtelne zestawienia kolorystyczne i światło.

Akwarela, chociaż jest techniką wymagającą doświadczenia i dużej konsekwencji w pracy, daje również możliwość wielu poszukiwań. Właśnie one doprowadziły autorkę do realizacji ciekawego eksperymentu, w którym farby akwarelowe zastąpiła specjalnie przygotowaną kawą naturalną
Wstęp wolny.

Informacji o wystawie udziela Dział sztuk Plastycznych WOAK 85 740 37 15/16
Wystawa czynna będzie do 9 lipca:
poniedziałek, wtorek, piątek w godz. 9.00-15.30
środa, czwartek:  9.00-17.00

[ powrót ]