Gotuj się do Oktawy!

FOTOREPORTAŻ

Na Rynku Kościuszki, w okolicach białostockiej katedry, stanęła dziś wystawa "Oktawa Oktawy", prezentująca zdjęcia z poprzednich edycji Podlaskiej Oktawy Kultur. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.Ósma edycja Podlaskiej Oktawy Kultur rusza już w przyszłym tygodniu. O szczegółach tego wydarzenia opowiadali na konferencji prasowej marszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko, wicemarszałek województwa Maciej Żywno, dyrektor artystyczny Festiwalu Andrzej Dyrdał oraz dyrektor WOAK w Białyymstoku Cezary Jan Mielko.

Jak podkreślił marszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko - Oktawa Kultur to impreza o największym znaczeniu kulturalnym dla naszego województwa.

- Wszystko kojarzy nam się z ósemką, z ośmioma kulturami, ośmioma edycjami, ale jak odwrócimy tę ósemkę to robi nam się taki znak nieskończoności. Tak trochę symbolicznie chcemy by w tym roku była to swoistego rodzaju edycja pod nazwą wielokulturowość w nieskończoność - dodał wicemarszałek województwa Maciej Żywno.

Dyrektor artystyczny Festiwalu Andrzej Dyrdał poinformował, że w tym roku rada artystyczna wybrała zespoły z ponad 80 zgłoszeń, a po raz pierwszy na Oktawie wystąpi litewski zespół Lietuva, który można porównać poziomem do polskiego Mazowsza czy Śląska.

Dyrektor WOAK Cezary Mielko zaprosił na cykl atrakcyjnych wydarzeń promocyjnych zapowiadających festiwal.


Smakoszy folkloru, degustantów tradycji, tych otwartych i z apetytem na inne regiony świata, zapraszamy do zasmakowania w Podlaskiej Oktawie Kultur! Od 21 do 26 lipca serwować będziemy dania w skali regionalnej oraz międzynarodowej.
Tymczasem na przystawkę zapraszamy do centrum Białegostoku, gdzie codziennie w samo południe, apetyt na folklor podsycą:

  • 15.07 – w środę – Etno-fashion - pokaz fryzur i ubrań inspirowanych folklorem (rynek na tyłach ratusza).
  • 16.07 – w czwartek – wystawa fotografii „Oktawa Oktawy” (rynek od strony katedry).
  • 17.07 – w piątek – wystawa „Etno design”. To ekspozycja przedmiotów użytkowych inspirowanych folklorem (Galeria WOAK, ul. Kilińskiego 8).
  • 18.07 – w sobotę – zajęcia animacyjne inspirowane folklorem (przy Pijalni Czekolady Wedel).
  • 19.07 – w niedzielę – nauka tańców ludowych na ulicy. Przechodniów będą uczyć tancerze z Zespołu Kurpie Zielone (rynek na tyłach ratusza).
  • 20.07 – w poniedziałek – degustacja buzy, czyli napoju macedońskiego (rynek na tyłach ratusza).
  • 21.07 – we wtorek – parada zespołów (godz. 17.30) i koncert inauguracyjny (godz. 18.00).

więcej o festiwalu: www.oktawa.woak.bialystok.pl

[ powrót ]