„Jezioro barw” - wystawa poplenerowa

Fotoreportaż


Latem tego roku, w dniach 3-12 sierpnia odbyła się XVII już edycja Ogólnopolskich Warsztatów Malarskich zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku dla instruktorów, nauczycieli plastyki, twórców amatorów i profesjonalistów. Plener odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym „KUKLE” nad jeziorem „Pomorze” i nie bez przyczyny nosił tytuł „Jezioro barw”.

Zważywszy na dobrodziejstwo wody w okresie letnich upałów skupiliśmy się na krajobrazie jeziora w całej jego niepowtarzalności efektów przestrzennych i kolorystycznych. Podczas pleneru powstały również prace wykorzystujące materiały naturalne oraz surowce wtórne znalezione nad jeziorem. W ten sposób artyści podkreślili potrzebę utrwalenia i ochrony naturalnego krajobrazu, który służy nie tylko człowiekowi, ale jest też ostoją wielu roślin i zwierząt. Zorganizowany został również happening dla turystów „ obrazy- faktury ” propagujący selektywną zbiórkę odpadów. Był to ważny aspekt tegorocznego pobytu, mający na celu rozbudzenie potrzeby dbania o naturalne otoczenie i jego ochronę w czasach zagrożenia naszym nierozważnym działaniem.

Plener malarski „Jezioro barw” był jednym z elementów projektu „Znów piękne i użyteczne”, trwającego od maja do grudnia 2015r, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Poprzez zastosowanie atrakcyjnych form pracy artystycznej skierowanej do różnych grup wiekowych staraliśmy się inicjować wspólną aktywność w działaniach na rzecz ochrony środowiska.

Wernisaż wystawy: 5 listopada 2015 r. godz. 18:00
WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14
wstęp wolny


informacje:
Galeria Działu Sztuk Plastycznych WOAK
85 740-37-15, 85 740-37-16
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]