WOAK prosi do tańca - po konferencji

Fotoreportaż

Na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie WOAK przy ul. Kilińskiego 8, dyrektor i instruktorzy mówili o nowej ofercie ośrodka. W najbliższym czasie WOAK rusza z darmowymi warsztatami:

  • Polonez na Studniówce - czyli warsztaty nauki poloneza dla nauczycieli z liceów i techników;
  • Warsztaty tańca tradycyjnego - cykliczne zajęcia taneczne;
  • TwT, czyli Teatr w Terenie - przedstawienia naszych grup teatralnych w gminach województwa podlaskiego.

Jako pierwszy głos zabrał Cezary Mielko, dyrektor WOAK: "Chcemy poinformować o nowej ofercie WOAKu. To oferta, którą nazwaliśmy WOAK prosi do tańca. Bo rzeczywiście chcemy porwać do tańca i to bardzo różnorodnego - bo i narodowego i tradycyjnego."

"Polonez ma swój kunszt, ale tu nie chodzi tylko o krok wykonawczy - chodzi o figury, o spojrzenia, bo to musi być po prostu gra dwóch osób, mężczyzny i kobiety..." - powiedział Wiesław Dąbrowski, choreograf Kurpi Zielonych zachęcając nauczycieli z białostockich szkół do udziału w warsztatach i przekazywania nabytych umiejętności uczniom.

"Powszechne niegdyś w Polsce tańce zostały prawie całkowicie zapomniane. Dziś na nowo odżywają, pojawiają się coraz częściej zwłaszcza na potańcówkach organizowanych przez młodych ludzi w dużych miastach i co cieszy, wracają także na wieś." - mówił Dariusz Kryszpiniuk, instruktor tańca tradycyjnego, prowadzący warsztaty tańców ludowych w formie niestylizowanej.

Ewa Jakubaszek - reżyser oraz opiekun grup teatralnych działających przy WOAK przedstawiła jeszcze jedną propozycję, poniekąd taneczną, z racji na nazwę – Rozhulaną Tanecznica - grupy teatralnej, działającej przy WOAK: "Proponujemy mieszkańcom regionu akcję TWT, czyli Teatr w Terenie. Nasze grupy teatralne z przyjemnością zawitają do gmin, które zechcą je gościć."

Cezary Mielko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, na zakończenie konferencji dodał: "Mieliśmy święto narodowe, widzieliśmy, jakie było zainteresowanie występem Kurpi. Jest potrzeba ludzi i my odpowiadamy na tę potrzebę"

 

[ powrót ]