Inna Choinka - fotoreportaż

Fotoreportaż

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku jest organizatorem konkursu plastycznego „Inna Choinka”. Konkurs ma na celu rozpowszechnienie nawyku segregacji śmieci, ale przede wszystkim ich przetwarzania zgodne z ideą Upcyklingu – przekształcania niepotrzebnych i nieużywanych przedmiotów oraz materiałów w coś wartościowego i funkcjonalnego. Nasza inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy ponad 400 prac wykonanych z surowców wtórnych przez dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 17 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku (Spodki) przy ul. św. Rocha 14 i było połączone z podsumowaniem projektu „Znów piękne i użyteczne”. Podczas uroczystości można było zobaczyć wystawę nadesłanych prac, prezentację z przebiegu projektu oraz uczestniczyć w zabawach animacyjnych z wykorzystaniem surowców wtórnych. 


Protokół z podsumowania Konkursu Plastycznego „INNA CHOIKA” dofinansowanego przez
 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, dn. 9 grudnia 2015 r.
 
Komisja w składzie:
1.       Katarzyna Hryszko – artysta plastyk Galerii im. Slendzińskich w Białymstoku
2.       Grzegorz Radziewicz – artysta plastyk
3.       Krystyna Kunicka – Kierownik Działu Sztuk Plastycznych WOAK
4.       Lila Wyszkowska – instruktor Dział Sztuk Plastycznych WOAK

Po obejrzeniu 423 prac 423 autorów nadesłanych na Konkurs Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia ufundowane przez WFOŚiGW w Białymstoku na kwotę 2700 zł:
W kategorii do lat 12
Nagrody:
  1. Paweł Olszyński lat, 7 – Knyszyński Ośrodek Kultury w Knyszynie, op. Iwona Wasiluk
  2. Zuzanna Krakówko, lat 8 – Szkoła Podstawowa w Perlejewie
  3. Wiktoria i Izabela Matyszek lat 6,5 – Niepubliczna Szkoła św. św.  Cyryla i Metodego w Białymstoku, op. Elżbieta Pyzowska
  4. Beata Anna Czyżewska, lat 10 – Szkoła Podstawowa Nr 28 w Białymstoku
  5. Hanna Woronko, lat 6 – Szkoła Podstawowa nr 19 Białystok
  6. Róża Uścinowicz,  lat 7– Gminny Zespół Szkół w Michałowie, op. Dorota Golak
  7. Gabriel Osmólski, lat 7 – Szkoła Podstawowa w Kleosinie
  8. Natalia Kulwicka lat 11 – Wiejski Dom Kultury w Płonce Kościelnej, op. Beata Łupińska
  9. Grzegorz Bielenia, lat 7 – Gminny Zespół szkół w Michałowie op. Anna Bogdakowicz
  10. Oliwia Tołwińska,  lat 7 – Zespół Szkół  im. Jana Pawła II w Kleosinie, op. Paulina Kozłowska
  11. Julia Kośnik, lat 9 – Dom Kultury Śródmieście w Białymstoku, op. Katarzyna Magdziak
  12. Krzysztof Sobolewski, lat 11 – Szkoła Podstawowa nr 19 w Białymstoku, op. Bożena Sepko
  13. Dominika Oksentowicz,  lat 8 – Szkoła Podstawowa nr 3 w Hajnówce, op. Kamila Zin
  14. Filip Bartosz Młynek, lat 12 – Dom Kultury Śródmieście w Białymstoku, op. Katarzyna Magdziak
  15. Oliwia Filewicz, lat 9 , Szkoła Podstawowa nr 26 w Białymstoku, op. Krystyna Sokołowska
  16. Amelia Brunkalla, lat 9 Szkoła Podstawowa nr 3 w Bielsku Podlaskim, op. Maria. Wawrusiewicz
Wyróżnienia:
  1. Joanna Karpiuk, lat 10 – Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie, op. Małgorzata Tarasewicz
  2. Piotr Saniukowicz, lat 11 – Szkoła Podstawowa nr 14 w Białymstoku, op. Iwona Kurek–Fimowicz
  3. Alicja Radziszewska, lat 8 – Szkoła Podstawowa w Perlejewie, op. Lilia Wojtkowska
  4. Magdalena Nicewicz, lat 9 – Dom Kultury Śródmieście w Białymstoku, op. Katarzyna Magdziak
  5. Martyna Kalinowska, lat 10 – Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie, op. M. Tarasewicz
  6. Daria Zalewska, lat 7 – Szkoła Podstawowa w Perlejewie, op. Lidia Wojtkowska
  7. Dagmara Krawczuk, lat 9 – Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie op. M. Tarasewicz
  8. Oliwer Bohdziel, lat 9 – Szkoła Podstawowa w Michałowie
  9. Karolina Hryń – Szkoła Podstawowa w Jasionówce op. Ewa Cieciorko
  10. Paulina Głębocka, lat 7 – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Św. Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, op. Elżbieta Pyzowska
  11. Magdalena Drozdowska, lat 9 – Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie
  12. Zofia Kalinko, lat 11 – Miejsko Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, op. Monika Ekielska–Chmielewska
  13. Sebastian Wojciechowski, lat 10 – Szkoła Podstawowa w Michałowie, op. E. Januszkiewicz
W kategorii dzieci od 13 do 15 lat
Nagrody:
  1. Adam Nowacki,  Gimnazjum im. PŁ Witolda Pileckiego w Knyszynie, op. Iwona Wasiluk
  2. Agnieszka Tarasiuk, Hajnowski Dom Kultury, op. Anna Tarasiuk,  
  3. Anna Janicka Miejski Dom Kultury w Łomży, op. Anna Bureś
  4. Karolina Zamoyska, Zespół Szkół Budowlano– Geodezyjnych w Białymstoku
Wyróżnienia:
  1. Maciej Poskrobko – Publiczne Gimnazjum nr 14 w Białymstoku, op. Katarzyna Breczko
  2. Aleksandra Perkowska – Wiejski Dom Kultury w Płonce Kościelnej, op. Beata Łupińska
  3. Jakub Matejkowski – Miejski Dom Kultury w Łomży, op. Katarzyna Breczko
  4. Zuzanna Sieńczuk – Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, op. Urszula Iwaszuk
  5. Anna Magnuszewska – Publiczne Gimnazjum nr 17, op. Katarzyna Czaban
W kategorii powyżej 15 lat
Nagrody:
  1. Stanisław Nowacki, lat 16 – Knyszyński Ośrodek Kultury w Knyszynie, op. Iwona Wasiluk
  2. Paulina Cieciorko – Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku
  3. Grzegorz Oniszczuk lat 26 – Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Białostockiej
  4. Andrzej Bogusz lat 30 – Zespół Szkół Specjalnych w Siematyczach
  5. Agnieszka Górsko, lat 35 – Fundacja Warsztaty Terapii Zajęciowej w Białymstoku, ul. Storczykowa, op. Agata Porowska
Wyróżnienia:
  1. Mariusz Iwanicki – WTZ, Caritas Archidiecezji Białostockiej
  2. Rafał Szoda – WTZ w Czarnej Białostockiej, op. Joanna Szydłowska
  3. Klaudia Wicik, lat 18 – Technikum Leśne w Białowieży 

Wyróżnienia ufundowane przez Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowo - Produkcyjne 
"LECH" Spółka z o.o

1 . Patrycja Kalinowska - l. 15 Publiczne Gimnazjum  nr 8 Białystok
2. Renata Kownacka - lat 17, Stowarzyszenie Ojcowizna Ziemi Bielskiej
3. Katarzyna Świniarska-  lat 17, Zespół Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Białystok
4. Aleksandra Jarocka  - lat 14 Centrum Kultury w Gródku
5. Magdalena Mucha - lat 14 Stowarzyszenie Ojcowizna Ziemi Bielskiej
6. Bartłomiej Wojtkowski  - lat 7 Szkoła Podstawowa w Perlejewie
7. Michał Michnowski - lat6, Szkoła Podstawowa św. Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku
8. Gabriel Siniakowicz-Mikołajczyk- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hajnówce
9. Olga Sorkowska - lat 11 Szkoła Podstawowa nr 5 Białystok
10. Rafał Bułach – lat 11 Szkoła Podstawowa  nr14 z Oddziałami Integracyjnymi, Białystok
11. Magdalena Szubzdo,  lat 14 Publiczne Gimnazjum Nr 6 Białystok
12. Eliza Okrągła - Szkoła Podstawowa nr 50 Białystok
13. Paulina Puzan – Publiczne Gimnazjum w Knyszynie
14. Damian Suszcz- świetlica Szkoły Podstawowej nr 43 w Białymstoku
15. Maja Kalbarczyk, lat 7, Szkoła Podstawowa w Dobrzyniewie

Jury wzięło pod uwagę, ciekawe rozwiązania z użyciem niepotrzebnych przedmiotów i materiałów, pomysłowość i funkcjonalność prezentowanych prac. Jesteśmy mile zaskoczeni dużym zainteresowaniem tematyką konkursu, który potwierdził zmysł praktyczny i wyobraźnię uczestników w różnym wieku. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i opiekunom, za wzięcie udziału w naszym Konkursie.

Informacje pod numerem telefonu WOAK: 85 740 37 15 /16/
Koordynatorzy: Dział Sztuk Plastycznych
Krystyna Kunicka, Lila Wyszkowska

[ powrót ]