Ogień, trąbka i Tęgie Chłopy...

Fotoreportaż z konferecji prasowej

Starając się cały czas wzbogacać naszą ofertę, zapraszamy do zapoznania się z nowymi, ciekawymi propozycjami Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Tym razem zachęcimy do żonglowania, porwiemy do grania na trąbce i tańczenia na wyjątkowych ostatkach.

Nasze nowe propozycje to darmowe warsztaty: gra na trąbce i zajęcia nowocyrkowe – mówi dyrektor WOAK Cezary Mielko. – Pierwsze skierowane są do osób zarówno chcących nauczyć się grać na tym instrumencie, jak i już grających, a chętnych do wspólnego muzykowania. Drugie to zupełna nowość: warsztaty nowocyrkowe, które proponujemy i dzieciom, i dorosłym.

Warsztaty gry na trąbce poprowadzi pracownik WOAK Andrzej Pietraszko, lider zespołów Classic Trumpet Quartet, Andreas Band i Folk Brothers. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się 18 stycznia, o godz. 16.00, w Spodkach WOAK (ul. św. Rocha 14).
Z kolei warsztaty nowocyrkowe będą odbywały się cyklicznie w Spodkach WOAK. Chętni nauczą się podstaw sztuki cyrkowej, m.in. żonglerki piłkami. Łukasz Słabkowski z grupy kuglarskiej Czupakabra, której członkowie poprowadzą te zajęcia, podkreślił, że żonglerka rozwija nie tylko ciało, ale i umysł. Z tą ofertą startujemy po feriach. Zajęcia planujemy we wtorki, w godz. 16.30-18.30.

W ostatni weekend stycznia odbędzie się kolejna już organizowana przez WOAK impreza związana z muzyką tradycyjną. – Tym razem pożegnamy karnawał, przenosząc się na zabawę wiejską – zachęca Dariusz Kryszpiniuk, instruktor WOAK, prowadzący nasze cykliczne zajęcia z tańców tradycyjnych. – Pomoże nam w tym kapela Tęgie Chłopy, promująca swój debiutancki album „Dansing”. A wszystkim, którzy przed dansingiem chcieliby nauczyć się polskich tańców tradycyjnych, proponujemy warsztaty z Piotrem Zgorzelskim, muzykiem zespołu Janusz Prusinowski Kompania.
Warsztaty odbędą się 30-31 stycznia, w godz. 10-17; cena: 80 złotych, zgłoszenia: do 22 stycznia. Na ostatkowy dansing z Tęgimi Chłopami zapraszamy 31 stycznia, o godz. 19.00; bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu koncertu) można kupić w siedzibach WOAK.

[ powrót ]