Warsztat: witraż, kwiaty, pisanki

KURSY ZAKOŃCZONE:

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprosił instruktorów plastyki, nauczycieli i wychowawców na warsztaty plastyczne w lutym i marcu 2016r. Celem warsztatów było nabycie umiejętności wykorzystania poznanych technik w pracy z dziećmi, młodzieżą i grupami dorosłych w placówkach kultury i oświaty.

Fotoreportaż

Pergamano – „koronka” na pergaminie
20 lutego /sobota/ 2016 r.
w godz.9.00-15.00

Technika pergaminowa polega na umiejętnym perforowaniu i wytłaczaniu kalki, które ma na celu powstanie ażurowego wzoru. Znana jest od dawana i słynna na całym świecie, a w Polsce odżyła po 2005 roku dzięki Internetowi. Wzór można pozostawić na kalce lub też wyciąć go, wykorzystując w sposób bardziej przestrzenny. Początkowo zyskała fanów biernych, chętnych do oglądania gotowych prac, z czasem zainteresowało się nią grono wykonawców. Zajęcia poprowadzi wieloletni praktyk pergamano.

Witraż – mała forma dekoracyjna
27 lutego /sobota/ 2016r.
w godz.9.00-15.00

Uczestnicy warsztatów wykonali małe formy z przygotowanych odpowiednio kawałków szkła witrażowego. Powstałe wyroby stanowić będą doskonałe prezenty, mogą również służyć do wystroju własnego domu. Zajęcia poprowadził właściciel autorskiej pracowni witrażu, wieloletni twórca form użytkowych w tej technice.

Warsztat tradycji wielkanocnych – kwiaty i pisanki
11-12 marca 2016r.
w godz.14.00-19.00 /piątek/, 9.00-15.00 /sobota/

Warsztat dwudniowy. W programie wykład o tradycjach wielkanocnych, pokaz oraz nauka malowania pisanek metodą batikową za pomocą szpilki i lejka. W drugim dniu wykonanie kwiatowych kompozycji wielkanocnych z bibuły i krepiny z użyciem materiałów naturalnych. Zajęcia poprowadziła twórczyni ludowa z Podlasia oraz instruktor WOAK.

Informacji udziela:
Dział Sztuk Plastycznych WOAK,
tel.(85) 740 37 15, 740 37 16
e-mail: galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]