Pokoje Pracy Twórczej - nowa oferta

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zajęć twórczych przeznaczonych dla zainteresowanych rozwinięciem swoich zdolności artystycznych i manualnych. Fachowa opieka i prowadzenie w połączeniu ze wspaniałą atmosferą w małych kameralnych grupach wspierają proces twórczy, w niezwykły sposób pozwalają oderwać się od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia.
Zajęcia odbywają się w przedpołudniowych i wieczorowych godzinach. Wszystkie prace wykonane podczas zajęć stają się własnością uczestników.Warsztaty plastyczne - "Inne jaja"
22 lutego 2016 i 29 lutego 2016 rok 
godz.: 17.00-19.00

Fotoreportaż


Zbliżają się święta Wielkanocne warto więc pomyśleć o oryginalnym przyozdobieniu mieszkania. Idealnie do tego nadają się styropianowe jajka, które można przyozdobić tasiemkami, bibułą, cekinami, skrawkami materiału, kolorowymi paciorkami. Nasze jajko będzie wyglądało jak małe dzieło sztuki. W szybki i łatwy sposób można stworzyć coś takiego w domu. Na warsztatach nauczymy się wykonywać tęczowe wzory metodą malowania na wodzie oraz wykorzystując inne techniki zdobienia.

miejsce: Pokoje Pracy Twórczej WOAK Białystok ul. Kilińskiego 8, III piętro
Cena: 30 zł od osoby
Zapisy pod numerem 698 313 956 w godz.10.00-17.00
Magdalena Talmon - instruktor WOAK-u
m.talmon@woak.bialystok.pl


Warsztaty Biżuterii (marzec - kwiecień)
grupa dorosłych i grupa młodzieżowa 

Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z różnymi materiałami potrzebnymi do tworzenia biżuterii, półproduktami, narzędziami potrzebnymi do pracy. Dowiemy się, jak zorganizować sobie warsztat pracy i przygotować listę niezbędnych materiałów do samodzielnego wykonania biżuterii. Następnie poznamy zasady i możliwości komponowania elementów biżuterii oraz niezbędne techniki montażowe. Na kolejnym etapie uczestnicy skomponują i wykonają własnoręcznie kolczyki, bransoletki oraz naszyjniki. Na spotkaniach wystarczy trochę wyobraźni, chęci do pracy by powstała nietypowa biżuteria za grosze. Ręcznie robione ozdoby cieszą swą oryginalnością i mogą być wspaniałym, wyjątkowym prezentem.

 


Na spotkaniach zapoznamy się z materiałami: sznurek, papier, stare koszulki bawełniane, plastik, korek, klocki, zamki błyskawiczne, drut.

Rozkład zajęć:

  • sploty sznurkowe Shamballa
  • plastik, broszka kwiatowa, bransoletka z elementów plastiku
  • papierowe korale, kolczyki
  • nietypowe zastosowanie materiałów wtórnych
  • makarony z bawełnianych ubrań, apaszka, bransoletka
  • sploty i wykorzystanie koralików

Warsztaty przewidziane są na dwa miesiące;
Data: marzec-kwiecień 2016

poniedziałek godz: 16.00-18.00
cena: 50 zł za miesiąc
miejsce: WOAK Białystok, ul. Kilińskiego 8
Pokoje Pracy Twórczej (III piętro)


Warsztaty Tkackie „Tkanina bez tajemnic” (luty)

Zapraszamy do wzięcia udziału w kursach tkackich na poziomie podstawowym. Na zajęciach dowiesz się jak zaprojektować prostą tkaninę, jak osnuć krosna i poznasz różne rodzaje splotów takich jak: Kilim grzebyczkowy (gobelin) – tkanina dekoracyjna, w splocie płóciennym wykonywana ręcznie na krosnach pionowych. Często w odniesieniu do tych tkanin opisuje się je jako obraz.
Warsztaty rozpoczynają się w lutym 2016 roku.

środa godz: 15.00-18.00
cena: 50 zł za miesiąc
miejsce: WOAK Białystok, ul. Kilińskiego 8
Pokoje Pracy Twórczej (III piętro)


Warsztaty „Piękne rzeczy” (luty - marzec)
grupa dorosłych

Modne ozdoby z mas plastycznych, krok po kroku naucz się, jak przygotować różne masy plastyczne i jak wykonać z nich piękne i niedrogie prezenty, elementy do wystroju wnętrz z wykorzystaniem materiału: masa solna, masa papierowa, modelina, masa fimo, gips.

Warsztaty przewidziane są na dwa miesiące
data: luty-marzec 2016

wtorek, czwartek godz: 16.00-18.00
cena: 50 zł za miesiąc
miejsce: WOAK Białystok, ul. Kilińskiego 8
Pokoje Pracy Twórczej (III piętro)


Zajęcia z rysunku i malarstwa

To zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy poznają tajniki kilku technik rysunkowych i malarskich i dzięki zdobytej wiedzy wykonają m.in. studium martwej natury, brył, postaci, pejzażu miejskiego. W planach przewidziane są także zajęcia plenerowe.
Dzięki kameralnym grupom (do 6 osób) instruktor ma możliwość indywidualnego kierowania potencjałem twórczym każdego z uczestników oraz rzetelnej korekty prac wykonanych podczas zajęć.

Cele zajęć:
rozwijanie zdolności postrzegania, poznanie zasad kompozycji, nauka proporcji i konstruowana: przedmiotów, postaci, elementów pejzażu miejskiego, stworzenie nastroju w rysunku, poznanie technik rysunkowych, takich jak: ołówek, węgiel, pastel. Uwrażliwienie na kolor, poznanie technik malarskich, takich jak: tempera, akwarela, akryl, oraz technik mieszanych samodzielne przygotowanie podobrazia.
Zajęcia odbywają się w środy i piątki
I grupa środa 10.00-12.00, piątek 9.00-11.00
II grupa środa 13.00-15.00, piątek 11.00-13.00


Zgłoszenia przyjmowane codziennie pod numerem tel. 698 313 956 w godz.: 10.00-17.00, Magdalena Talmon - instruktor WOAK-u w Białymstoku
oraz na adres m.talmon@woak.bialystok.pl 

[ powrót ]