Konkurs literacki - nowa edycja!

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do udziału w siódmej już edycji konkursu literackiego "Tutaj jestem”.

„Tutaj jestem” daje szansę wszystkim twórcom-amatorom, na zrealizowanie swoich autorskich projektów wydawniczych. Nie stawiamy ograniczeń pod względem tematyki prac, ale zależy nam na tym, by zainspirowały Was słowa Michała Zabłockiego: Tutaj jestem, gdzie byłem,/ gdzie się urodziłem./ Tu się wychowałem/ i tutaj zostałem./ Mogłem jechać, wyjechać/ i stąd się oddalić,/ ale jednak zostałem/ z tymi co zostali" i przez to, by w pracach znalazły się także akcenty lokalne.

Do tej pory w ramach konkursu cztery projekty w kategorii prozy (Tadeusza Charmuszko z Suwałk, Ewy Urbali z Nowego Dworu, Kamili Przychodzień z Białegostoku, Doroty Sokołowskiej z Białegostoku) oraz trzy w kategorii poezji (Anny Piliszewskiej z Wieliczki, Marioli Kruszewskiej z Mińska Mazowieckiego i Danuty Urbańskiej z Warszawy) zostały docenione przez jury i tym samym nagrodzone wydaniem. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku ufundował przygotowanie oraz druk książek.

Wszyscy Ci, którzy wcześniej nie zdążyli z przygotowaniem czy złożeniem prac lub nie słyszeli o „Tutaj jestem” mają przed sobą kolejną szansę. Otóż, ogłaszamy kolejną edycję naszego konkursu, którego nagrodą jest autorskie wydawnictwo. Termin nadsyłania prac upływa 10 października 2016 r.

Przysyłajcie swoje prace!


Poniżej znajdziecie wszelkie potrzebne dokumenty do pobrania:
Regulamin konkursu (wersja do druku)
Karta zgłoszenia

Szczegółowych informacji o Konkursie udziela:

Dział Promocyjno-Edytorski WOAK
tel. 85 732-68-00
promocja@woak.bialystok.pl

 

 

[ powrót ]