ROCKOWANIA 2016

Fotoreportaż z konferencji


1 marca w Spodkach WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowej inicjatywie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku: od marca rusza Wojewódzki Przegląd Zespołów Rockowych „Rockowania 2016”, jedyna taka inicjatywa w naszym regionie. Mamy nadzieję, że nasza propozycja przyczyni się do promocji ciekawych podlaskich zespołów oraz popularyzacji muzyki rockowej w naszym województwie. Na konferencji wystąpił białostocki zespół Abusement.


ROCKOWANIA 2016 – 17 koncertów w woj. podlaskim !!!

Celem przeglądu jest aktywizacja muzyczna środowiska młodzieżowego i dorosłych, doskonalenie warsztatu wokalno-instrumentalnego, promocja wyróżniających się zespołów oraz popularyzacja szeroko pojętej muzyki rockowej wśród mieszkańców województwa podlaskiego. Dzięki imprezie w całym województwie odbędzie się 17 koncertów skierowanych do młodzieży i osób dorosłych, dających szansę amatorskim zespołom muzycznym zaistnienia na scenie. Chodzi nam o pobudzenie środowiska muzycznego, dlatego też koncerty odbywać się będą w każdym powiecie, tak aby zespół z każdej gminy miał szansę zaprezentowania się na scenie. Dzięki organizacji koncertów w powiatach, uczestnicy nie będą musieli ponosić znacznych kosztów związanych z dojazdem na poszczególny koncert w ramach eliminacji.

Partnerzy:

14 instytucji kultury woj. podlaskiego oraz Polskie Radio Białystok

Nagrody:
I miejsce – 5000 zł, II miejsce – 2500 zł, III miejsce – 1000 zł.
Dodatkowo – Koncert Live w Polskim Radio Białystok

Harmonogram:

1. Zgłoszenia – do 11 kwietnia 2016 (trzy utwory na CD lub mp3 na adres e-mail: rockowania@woak.bialystok.pl)
2. Eliminacje powiatowe – od 14 kwietnia do 29 czerwca 2016 r.
3. Półfinały 17 września Suwałki i 24 września Łomża (po 7 zespołów)
4. Finał 22 października – Białystok – Spodki

Do finału zakwalifikowanych zostanie 6 zespołów + 1 wytypowany przez internautów. 
JURY:
Na etapie eliminacji powiatowych: dwóch przedstawicieli WOAK oraz wytypowana osoba z instytucji kultury, w której odbywa się przegląd.
Na etapie półfinałów i finału: przedstawiciel WOAK, przedstawiciel PRB oraz przedstawiciel zespołu tzw. gwiazdy wieczoru.

Przegląd skierowany jest do zespołów amatorskich wykonujących szeroko pojętą muzykę rockową (w tym: blues-rock, jazz-rock, rock progresywny, metal, reggae itp.)

DOKUMENTY DO POBRANIA:
REGULAMIN
[ powrót ]