PLASTYCZNE

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „EKO-gwiazdka” w ramach projektu „Eko-kulturalni”- plener, konkurs i warsztaty upcyklingu” dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Celem konkursu jest ożywienie zainteresowania polską tradycją ludową związaną ze świętami Bożego Narodzenia poprzez plastykę obrzędową, a także rozwijanie umiejętności plastycznych dzieci i młodzieży oraz promowanie rodzinnego spędzania wolnego czasu. Istotne jest przy tym wykorzystanie materiałów naturalnych i surowców wtórnych zgodne z ideą upcyklingu, polegającego na przekształcaniu niepotrzebnych przedmiotów i materiałów w coś wartościowego i funkcjonalnego.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego.

Prace należy dostarczyć do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku Galeria „Spodki”, ul. św. Rocha 14 w dniach 4 i 5 grudnia 2017r. /poniedziałek, wtorek/ w godz: 10.00-18.00.

Wręczenie nagród, otwarcie wystawy odbędzie się 11 grudnia 2017r., o godz. 11.00 w Spodkach WOAK.

DOKUMENTY DO POBRANIA:
REGULAMIN

Informacji o konkursie udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK,
tel. 85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]