Polskie akwarele

Fotoreportaż z wernisażu

Fotoreportaż z konferencji prasowej

Wystawę można zwiedzać do 11 kwietnia od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, a w sobotę i niedzielę w godz. 12:00-18:00.
Galeria WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14

Wstęp wolny.

W piątek, 18 marca o godz. 18.00, 44 artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Akwarelistów Polskich zaprezentowało ok. 100 prac akwarelowych na wystawie w Spodkach WOAK. „Świat akwarelą malowany” to pierwsza w Białymstoku tak duża wystawa skupiająca prace profesjonalnych akwarelistów.

Romantyczne pejzaże, delikatne postacie i kwiaty, martwa natura i architektura to tylko nieliczne z tematów prac, które będzie można podziwiać do 11 kwietnia 2016 r.

Akwarela jest jedną z popularniejszych technik malarskich, ale jednocześnie trudną i nieprzewidywalną. Akwarelowe obrazy są unikatowe. Jak powiedział kiedyś Ryszard Rogala prezes Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich: To rodzaj przygody, sterowania przypadkiem. To też rodzaj uzależnienia – w bardzo dobrym tego słowa znaczeniu.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury Białymstoku, tel. 85 740 37 15/16
galeria@woak.bialystok.pl 

[ powrót ]