"Poza realnością" - wystawa do 15 IV

Wojewódzki Ośodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wystawę Jacka Niekrasza pt. "Poza realnością" do galerii Działu Sztuk Plastycznych WOAK przy ul. Kilińskiego 8 w Białymstoku. Wystawa czynna do 15 kwietnia 2016 r.

Jacek Niekrasz urodził się i mieszka w Hajnówce. Twórczością zajmuje się od ponad dziesięciu lat i w tej dziedzinie jest samoukiem. Pracuje w technikach malarskich suchego i olejnego pastelu, akrylu oraz rysunkowych, węglu i ołówku. Wyobraźnia jest niewyczerpanym źródłem inspiracji autora, mającej niewątpliwe swoją genezę w podświadomości i skrywanych w niej stanach uczuć i umysłu. Oscyluje pomiędzy surrealizmem, symbolizmem oraz realizmem magicznym.

„Poprzez sztukę prowadzę dialog ze światem - jak sam mówi - jest ona dla mnie drogą, celem, ciągłym wyzwaniem. Jest wzrastaniem i przekraczaniem siebie. W moich obrazach poprzez personifikacje ludzkich uczuć próbuję przedstawić współczesnego człowieka; jego zmagania i głęboko ukryta prawdę, z drugiej nadzieję. W moich obrazach nie ma nic, co nie byłoby ludzkie”.

Wystawy zbiorowe:

  • Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej 2011r.,- I nagroda, 2013r.- II nagroda, 2014r.- I nagroda, 2015r.
  • XVI Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej 2012r., 2014r.-wyróżnienie
  • Malarstwo i Grafika, Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce 2015r.

Wystawy indywidualne:

  • Miejska Biblioteka Publiczna – Hajnówka, 2014r.
  • Galeria im. T. Sołoniewicz – Narewka, 2014r.
  • Białostocki Park Naukowo-Technologiczny – Białystok, 2015r.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury Białymstoku, tel. 85 740 37 15/16
galeria@woak.bialystok.pl


 

 

[ powrót ]