Rzeźba kameralna Tatiany Ławresz

Fotoreportaż z wernisażu


Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do galerii Działu Sztuk Plastycznych WOAK przy ul. Kilińskiego 8, na wystawę rzeźby kameralnej Tatiany Ławresz.

Wystawa będzie czynna do 12 maja:
poniedziełek, wtorek, piątek w godz. 8:00-15:30
środa, czwartek w godz. 8:00-17:00

Na wystawę złoży się cykl kilkunastu figuratywnych kompozycji, wykonanych z terakoty, niewypalonej gliny i wosku. Przewija się w nim motyw modyfikowanego portretu w formie popiersia o uniwersalnych rysach. Powstałe wizerunki nie są portretami konkretnych osób, aspirują raczej, lub poszukują symbolu kobiety.

Tatiana Ławresz urodziła się w Świsłoczanach na Podlasiu. Kształciła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, następnie w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Filologii Rosyjskiej i Lingwistyki Stosowanej. Wyjechała do Włoch, gdzie podjęła studia na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Bolonii. W poszukiwaniu nowych środków wyrazu artystycznego wstąpiła na Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze. Od roku 2000 wystawiała swoje prace wyłącznie poza granicami kraju, przeważnie we Włoszech. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i w instytucjach państwowych w kraju i za granicą.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury Białymstoku, tel. 85 740 37 15/16
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]