Projekt „Eko-kreacje”

Fotoreportaż

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w projekcie.

 „EKO-KREACJE”
dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
Zadanie ma charakter edukacyjny i polega na przeprowadzeniu cyklu 6 dwudniowych warsztatów dla instruktorów z ośrodków kultury województwa podlaskiego i nauczycieli oraz konkursu dla dzieci i młodzieży.
Będą to warsztaty z zakresu nabywania umiejętności twórczego wykorzystania rzeczy niepotrzebnych,  zniszczonych oraz surowców wtórnych.
 
W kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu 2016 r. uczestnicy wezmą udział w spotkaniach tematycznych, prowadzonych przez plastyków - ogółem 72 godziny.
Zaproponujemy działania z dziedziny plastyki użytkowej, w których trzeba wykazać się wyobraźnią i pomysłowością.
W projekcie planowane jest również przeprowadzenie konkursu w październiku br. pt.: „EKO-Szopka Podlaska”, propagującego upcykling dla dzieci i młodzieży. FINAŁ projektu planujemy na grudzień 2016 r.
Rozdamy wówczas nagrody i wyróżnienia za najciekawsze prace, obejrzymy prezentacje oraz efekty naszych warsztatów, a wszystkim zaproponujemy udział w zabawach z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Tematy warsztatów:
  1. PLASTIK – pety, folia i zakrętki, 1-2 kwietnia.
  2. METAL – śrubki, kapsle i druciki, 22-23 kwietnia.
  3. GRATY Z SZUFLADY – łączenie różnych materiałów z odzysku, 20-21 maja.
  4. PAPIER – gazety, rurki i tekturki, 3-4 czerwca.
  5. TEKSTYLIA – ciuszki, worki, pasmanteria,10-11 czerwca.
  6. NATURALNE – patyki, szyszki, pestki, łupiny,  23 - 24 września.
Warsztaty poprowadzą białostoccy artyści plastycy.
 

I warsztat „
PLASTIK – pety, folia i zakrętki” pokaże, jak można przygotować i formować plastik pochodzący z odzysku, nadając mu nowe życie, w nowym kształcie.
Warsztat poprowadzi rzeźbiarka – Małgorzata Niedzielko

 
II warsztat „METAL – śrubki, kapsle i druciki” wykorzysta niepotrzebne metalowe części do zbudowania małych form przestrzennych o charakterze dekoracyjnym lub użytkowym.
Warsztat poprowadzi rzeźbiarka Barbara Olszańska - Żywalewska.

III warsztat „GRATY Z SZUFLADY” – pomoże w łączeniu różnych materiałów pozornie przypadkowych, w zaskakujący, artystyczny efekt. Warsztat poprowadzi rzeźbiarka i ceramik Paulina Horba.

 
IV warsztat „PAPIER – gazety, rurki i tekturki” zwróci uwagę na niewyczerpalne możliwości związane z najbardziej dostępnym materiałem z odzysku – papierem. Zajęcia poprowadzi art. malarz, projektantka Ewa Chacianowska.

 
V warsztat „TEKSTYLIA – ciuszki, worki, pasmanteria” posłuży do wykonania pracy o charakterze artystycznym z materiałów tekstylnych; starych bluzek, dzianin, dodatków. Warsztat poprowadzi Elwira Horosz, projektantka ubioru.

 
VI warsztat NATURALNE – patyki, szyszki, pestki, łupiny” zainspiruje do wykonania kompozycji z naturalnych materiałów, które dla większości są już odpadkami. Prowadząca warsztat art. plastyk, fotografik Katarzyna Zabłocka pomoże znaleźć w nich inspirację twórczą.
 
Zapewniamy:
- ciekawy program z wykorzystaniem rzeczy niepotrzebnych i surowców wtórnych
- podstawowe materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć
- kawę, herbatę
- dwa obiady podczas każdego z warsztatów
Zajęcia odbywać się będą w siedzibie WOAK w Białymstoku
w godz. od 14.00-20.00 /piątek / i od 9.00-15.00 /sobota /.
 
Koszt udziału w jednym warsztacie wynosi 60 złotych, w całym cyklu warsztatów - 360 zł. Akredytację należy wpłacać na konto WOAK: BANK PEKAO S.A. O/Białystok nr 80 1240 5211 1111 0000 4928 4175 z dopiskiem „EKO-kreacje”/ na całość/ lub nazwą wybranego warsztatu

Warunkiem udziału w warsztatach jest przesłanie karty zgłoszenia oraz opłacenie akredytacji. Liczba miejsc ograniczona! Preferowane będą osoby prowadzące zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą.Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny tel: 85 740 37 15 /16/
 
Zgłoszenia prosimy kierować do Działu Sztuk Plastycznych WOAK e-mail: galeria@woak.bialystok.pl,
Można je również przesłać pocztą tradycyjną na adres: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, 15-950 Białystok, ul. Kilińskiego 8

DOKUMENTY DO POBRANIA:
KARTA ZGŁOSZENIA
 
[ powrót ]