Jadwiga Solińska nagrodzona

W sobotę, 10 września 2016 roku na Starym Rynku w Łowiczu odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych nagród „Gwiozda Łowicko”. Decyzją kapituły uhonorowano nimi 4 osoby. Tablicę w Alei Gwiozd Łowickich na Starym Rynku w Łowiczu otrzymała w kategorii twórczość ludowa: artystka, pisarka i twórczyni ludowa, laureatka Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej w roku 2015 - Jadwiga Solińska z Wąsosza.

W uroczystości udział wzięli: Pan Mieczysław Bagiński – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, delegacja z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, Karolina Radłowska i Urszula Szymak z Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej oraz rzeźbiarz ludowy Dionizy Purta, śpiewak Zbigniew Nasiadko, a także przedstawiciele Gminy Wąsosz na czele z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Zdzisławem Horoszem.

Pani Jadwiga Solińska otrzymała m.in. gratulacje i Dyplom od Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego oraz Wicemarszałka Macieja Żywny, który na ręce Artystki przekazała Helena Marcinkiewicz z Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

źródło: www.wrotapodlasia.pl 

[ powrót ]