Wystawa fotografii - 60 lat BTF

Fotoreportaż z wernisażu
 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wystawę fotografii z okazji 60-lecia Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego

wystawa czynna do 12 października,
Spodki WOAK, ul. św. Rocha 14
wstęp wolny
 

Jubileusz BTFu Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku uczcił piękną wystawą w białostockich Spodkach. Można na niej zobaczyć ponad 100 prac 26 autorów. Fotografie wyróżniają się indywidualnym spojrzeniem i specyficznym klimatem. Pokazują charakter intrygujących miejsc nie tylko w najbliższym regionie, ale i Europie.
 
60 lat działalności BTF to osiągnięcia twórcze nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Cieszę się, że Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku ma przyjemność od lat współpracować z klubem – podkreślał dyrektor WOAKu Cezary Mielko – artyści BTFu byli i są wspaniałymi ambasadorami nie tylko naszego regionu, ale i kraju na całym świecie. Mówi się, że dzięki fotografikom skupionym w Białostockim Towarzystwie Fotograficznym, o Polsce mówiło się niemal we wszystkich liczących się galeriach świata. Ostatnia dekada działalności Towarzystwa to przede wszystkim działania indywidualne poszczególnych członków - wystawy autorskie, uczestnictwo w wystawach zbiorowych, konkursach krajowych i zagranicznych, działalność edukacyjna. Od 2011 roku BTF jest zbiorowym członkiem Fotoklubu RP. W BTF działali między innymi Henryk Rogoziński, Janusz Niechwiedowicz, Wiktor Wołkow oraz Marek Dolecki.
 
Podczas wernisażu wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno wręczył Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego Pani Krystynie Tomaszuk. Życie biegnie tak szybko, z każdym rokiem nabiera tempa. To wspaniale, że są ludzie, którzy chwytają i uwieczniają te najbardziej wyjątkowe chwile – mówił podczas uroczystości Maciej Żywno.
Pani Krystyna znana jest z tego, że propaguje fotografię jako sposób na aktywne i wartościowe spędzenie czasu. Z fotografią związana jest od 20 lat. Można powiedzieć, że w fotografii pokazuje to co w naszym regionie cenne i unikatowe – pogranicze kultur i religii. Była kuratorem wielu wystaw i organizatorem wielu plenerów. Zajmuje się nie tylko działalnością pedagogiczną, ale także twórczą. Prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczyła w ponad 130 wystawach i działaniach artystycznych. Jest autorką programów nauczania fotografii. Jej uczniowie aktywnie wystawiają swoje prace, a także uczestniczą w konkursach fotograficznych i filmowych w kraju i zagranicą. Jest przewodniczącą okręgu północno-wschodniego Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej.
 
Na 60. urodzinach nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu – prezentu od Zarządu Województwa Podlaskiego. Oczywiście w kształcie aparatu.

 

Artystom z BTF życzymy niezmiennej wrażliwości, sprawnego oka i wspaniałych tematów. 

FOLDER WYSTAWY DO POBRANIA W FORMACIE PDF

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury Białymstoku,
tel. 85 740 37 15/16
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]