W innej tonacji - do 15 XI

Fotoreportaż z wernisażu

W najbliższą sobotę, 15 października, o godz. 15:00, odbędzie się podsumowanie pleneru malarskiego ph. „W innej tonacji”. Warsztaty na łonie podlaskiej przyrody z udziałem plastyków i fotografików, zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów, na stałe weszły już do kalendarza imprez WOAK i od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ma na to niewątpliwie wpływ specyficzny mikroklimat zajęć, podczas których artyści przebywają ze sobą w otoczeniu inspirującej natury, wpływając na siebie i ucząc się nawzajem bez względu na posiadane kwalifikacje.

Plener „W innej tonacji” odbył się w dniach 8-17 sierpnia 2016 roku w Przewięzi nad jeziorem Białym. Uczestniczyli w nim artyści profesjonalni oraz w przeważającej mierze amatorzy malowania, którzy – wierni swojej wieloletniej pasji i przyjaźni – postanowili spędzić urlop w sposób twórczy. Powstało blisko 100 obrazów olejnych, akrylowych, suchych pasteli i akwareli, a także, na specjalne życzenie gospodarzy, ścianki malarskie przedstawiające lokalną faunę. Plener był częścią projektu „EKO-kreacje”, który został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. 

Na wernisaż zapraszamy do naszej Galerii Spodki przy ul. św. Rocha 14. Wystawa czynna będzie do 15 listopada 2016 r.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury Białymstoku, tel. 85 740 37 15/16
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]