Wystawa prac Barbary Bańki

Fotoreportaż

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do 16 grudnia, do galerii Działu Sztuk Plastycznych WOAK (ul. Kilińskiego 8) na wystawę prac Barbary Bańki pt. "Między jesienią a wiosną".

Barbara Bańka urodziła się w 1982 roku. Absolwentka studiów podyplomowych stylizacji, aranżacji i dekoracji wnętrz na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Z wykształcenia także leśnik, miłośniczka przyrody. Malarka, ilustratorka i autorka tekstów, fotografka.
Mieszka i tworzy w Puszczy Białowieskiej, którą uważa za niewyczerpane źródło artystycznych inspiracji. W jej obrazach dominuje temat przyrody nietkniętej przez człowieka, w której życie i umieranie dzieją się jednocześnie i nieustannie. Artystka posługuje się głównie techniką akrylową, rzadziej akwarelową. Jej prace prezentowane były na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce oraz we Francji. Znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Wystawa będzie czynna do 16 grudnia 2016 r.
Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury Białymstoku, tel. 85 740 37 15/16
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]