EKOszopka - podsumowanie

Jeszcze kilka tygodni temu zapraszaliśmy dzieci i młodzież z terenu województwa podlaskiego do udziału w kolejnym naszym ekokonkursie związanym z Bożym Narodzeniem. W tym roku tematem była ekoszopka. Nadszedł czas na jego podsumowanie i nagrodzenie najlepszych.

Konkursu plastyczny „EKOszopka podlaska” został zrealizowany w ramach projektu “EKOkreacje – konkurs, plener i warsztaty upcyklingu”. Prace można było zgłaszać w dwóch kategoriach: indywidualnej (szopka płaska – w technice kolażu, płaskorzeźby itp.) oraz rodzinnej (szopka przestrzenna, wolnostojąca lub przenośna, do kolędowania). Konkurs miał na celu rozpowszechnienie nawyku segregacji śmieci, ale przede wszystkim ich przetwarzania zgodne z ideą upcyklingu – przekształcania niepotrzebnych i nieużywanych przedmiotów oraz materiałów w coś wartościowego i funkcjonalnego. Konkurs poprzedził cykl sześciu warsztatów dla nauczycieli i opiekunów, gdzie pokazywaliśmy, jak można odpady wykorzystać w sposób artystyczny.

Na konkurs wpłynęło 197 szopek wykonanych z surowców wtórnych. Jury oceniając prace, wzięło pod uwagę ciekawe rozwiązania z użyciem niepotrzebnych przedmiotów i materiałów, pomysłowość i samodzielność wykonania elementów.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 grudnia w Spodkach Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury przy ul. św. Rocha 14.

 

 

Lista laureatów:
W kategorii dzieci od 7 – 11 lat, indywidualne

Nagrody

  1.  Róża Uścinowicz l.7- Gminny Zespół Szkół w Michałowie, op. Dorota Golak
  2.  Diana Stypułkowska – Wiejski Dom Kultury w Płonce Kościelnej, op. Beata Łupińska
  3. Julia Woronko, l.11- Szkoła Podstawowa Nr 19 Białystok, op. Bożena Sepko
  4.  Wiktoria Łapińska – Szkoła Podstawowa Nr 2  w Mońkach
  5.  Natalia Poźniak, l. 9, Szkoła Podstawowa Nr 7 Białystok,
  6.  Aleksandra Sliżewska, l. 9, Szkoła Podstawowa Nr 52 Białystok
  7. Jan Sural, l.7, Szkoła Podstawowa Nr 50 Białystok
  8. Jakub Szatko, l. 10, Szkoła Podstawowa Nr 1 Białystok, op. Sylwia Pietrowcew
  9. Aleksandra Rudnicka, l. 7, Szkoła Podstawowa Nr 50 Białystok
  10.  Gabrysia Kaliszczyk, Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy
  11. Damian Sawicki - l. 10, Gminny Ośrodek Animacji Kultury w Szudziałowie, op. Magda Jucha
  12. Marta Drozdowska l. 10, Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie
  13.  Radek Aniśkiewicz, l. 7 Gminny Ośrodek Animacji Kultury w Szudziałowie, op. Magda Jucha
  14.  Michał Bilbin, l. 11 Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury w Nurcu Stacji, op. Wiesław Hanas
  15.  Marta Gołębiewska, l. 10 Szkoła Podstawowa  Nr 7 Białystok
  16.  Michalina Bułatewicz, l. 10 Gminny Ośrodek Animacji Kultury w Szudziałowie, op. Magda Jucha

 Wyróżnienia

  1. Zuzanna Suchowierska, l. 9- Szkoła Podstawowa Nr. 52 w Białymstoku
  2. Maja Małachowska, l.11 -Szkoła Podstawowa Nr 2 Białystok, op. Izabela Zielińska
  3. Marta Brzosko, l. 10 -Szkoła Podstawowa Nr 2 Białystok, op. Izabela Zielińska
  4. Maciej Jarocki, l. 11,- Szkoła Podstawowa Nr 2 Białystok, op. Izabela Zielińska
  5. Wiktoria Żoch , -Gminny Ośrodek Animacji Kultury w Szudziałowie
  6. Monika Winsko, -Gminny Ośrodek Animacji Kultury w Szudziałowie
  7. Weronika Kacynel, l. 10- Szkoła Podstawowa Nr. 7 Białystok
  8.  Grzegorz Bielenia,  l. 8,- Gminny Zespół Szkół w Michalowie
  9. Igor Jaworowski, l. 7, - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Monkach
  10. Mateusz Szarkowski l. 11 -Szkoła Podstawowa Nr 7  Białystok
  11. Natalia Dzienis, l. 9 - Szkoła Podstawowa Nr 2 Białystok
  12. Dominika Bołtryk, l. 7 – Gminny Zespół Szkół w Michałowie
  13.  Milena Łupinska l. 9 -Wiejski Dom Kultury w Płonce Kościelnej
  14.  Martyna Rybnicka l. - Szkoła Podstawowa Nr 7 Białystok


W kategorii dzieci od 12 – 16 lat, indywidualne

Nagrody

  1. Wiktoria Końska - Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie
  2. Seweryn Kiluk  - PG Nr 8 Białystok
  3. Natalia Kulesza - PG Nr. 17- Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie
  4.  Katarzyna Stabińska PG Nr 5 im. Jana Pawła II Białystok

 Wyróżnienia

  1. Anna Chrostowska - Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie
  2. Julia Bartoszewicz - Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie
  3. Maria Zarzecka –PG Nr 17 Białystok
  4. Gabriela Michalczuk,
  5. Kamila Dubikowska – MGOK w Choroszczy
  6. Kamil Gronostajski – Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Długoborzu

W kategorii powyżej 16 lat, indywidualne

Nagrody

  1. Justyna Osiniak – internat Zespołu Szkół Kształcenia Rolnego im. K. Kuluka w Rudce, op. Anna Rogożyńska
  2. Wojciech Zaręba  - WTZ Caritas Archidiecezji Białostockiej
  3. Kamil Zapolnik – WTZ w Czarnej Białostockiej

Wyróżnienia

  1.   Marcin Matys – WTZ Caritas Archidiecezji Białostockiej

Kategoria prace zbiorowe:

Nagrody

  1. Paulina Amielańczuk, Katarzyna Iwanicka, Katarzyna Skrobczyńska, Magdalena Staciwa, Monika Kiersnowska – WTZ Caritas Archidiecezji Białostockiej
  2. Mirosława Masłowska, Justyna Żałoba, Anna Szostko, Barbara Frankowska, WTZ Ogrodniczki, op. Justyna Sewestian
  3.  Małgorzata Mańkowska, Dominika Rećko, Magdalena Glińska, Izabela Kochańska- Internat Szkoły Policealnej Nr 1 Ochrony Zdrowia
  4. Kinga i Dominika Karpowicz- WDK w Płonce Kościelnej
  5. Dzieci 6 -9 lat -Białowieski Ośrodek Kultury , op. Ilona Wołosik
  6.  Magdalena Krzywosz, Julia Wysocka – SP Nr 51 Białystok


 Wyróżnienia

  1. Julia Dryl, Żaneta Kowalczuk, Gabriela Danilczuk – Świetlica przy SP w Turośni Kościelnej
  2. Koło Małego Plastyka przy Monieckim Ośrodku Kultury w Mońkach, op. Barbara Lewkowska
  3. Aleksandra Perkowska, Kinga Naumowicz, -SP Nr 8 Białystok, op. Maria Androszek

 Kategoria Prace Rodzinne

Nagrody

  1. Michał i  Piotr Saniukowicz z Rodziną  z Białegostok
  2. Oliwia Wrona z Rodziną – SP Nr 5 Białystok
  3. Emilia Bruczko z Rodziną – SP w Wasilkowie
  4. Asia i Barbara Rudnik – z Białegostoku
  5. Natalia i Łukasz Maliszewscy – GOAK w Szudziałowie
  6. Natalia Wiercińska z Rodziną – SP Nr 52 Białystok
  7. Paweł Kalbarczyk z Tatem
  8. Zuzanna i Karolina Mazerskie  z Rodziną   
  9. Szymon Backiel z Tatem
  10. Gracjan i Dorota Zawadzcy


 Wyróżnienia

  1. Błażej Borowik i Emilia Świętochowska – SP Nr. 7
  2. Nikola Sieńko z Rodziną

 Uwaga! Autorzy nadesłanych szopek mogą je odebrać dnia 16 grudnia, w godz. 8-15.30, nieodebrane prace przechodzą na własność organizatora.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury Białymstoku, tel. 85 740 37 15/16
galeria@woak.bialystok.pl 

[ powrót ]