Ferie z WOAK-iem 2017

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza grupy na zajęcia i warsztaty w ramach akcji Ferie z WOAK-iem. Wśród propozycji znajdują się bale karnawałowe dla zimowisk, zajęcia malarskie oraz warsztaty papieroplastyki i tworzenia masek karnawałowych, a także spotkania folkowe i teatralne pt.: „Zabawy naszych dziadków oraz zwiedzanie Alkierza Kurpi Zielonych”, „Folkowe podchody” oraz „Bajkowe Królestwo”.
Uwaga: wszystkie zajęcia przewidziane są dla grup zorganizowanych.

FERIE Z WOAK-iem 2017

ZAJĘCIA PLASTYCZNE
1. Warsztaty malarskie
– „Kolędnicy” – przypomnienie postaci trzech króli, turonia, diabła, śmierci, anioła, Żyda oraz tradycji świątecznego kolędowania z gwiazdą, szopką i herodami. Dzieci będą malowały farbami plakatowymi i patyczkami, dzięki czemu ich prace przypominać będą obrazy pointylistów.
– „Ale jazda!” – zainspirowanie dzieci nieprzemijającym urokiem poetyckiej „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Ciekawa interpretacja tekstu i wyobraźnia dzieci pozwoli wykonać obrazy kolorowych wagoników z pasażerami i ładunkiem, które podpowiada wiersz poety.

czas trwania: 90 min

2. Mozaika – warsztaty papieroplastyki z wykorzystaniem jednakowych elementów z kolorowego papieru, z których dzieci wykleją Baśniowe Miasteczko, z pałacami, mostami, postaciami. Tłem do pracy będzie wysłuchanie nagrania baśni polskich.

czas trwania: 90 min

3. Maska karnawałowa – na zajęciach każde dziecko wykona dla siebie maskę karnawałową, na bazie gotowych już form masek, a do zdobienia wykorzystując atrakcyjne materiały papiernicze i pasmanteryjne, m.in. papiery brokatowe, koronki, sznureczki i kolorowe piórka.

czas trwania: 90 min

KONTAKT:
Dział Sztuk Plastycznych WOAK
tel. 85 740 37 15 lub 85 740 37 16
galeria@woak.bialystok.pl
cena: 10 zł za osobę

ZAJĘCIA FOLKOWE I TEATRALNE
1. Zabawy naszych dziadków oraz zwiedzanie Alkierza ZPiT „Kurpie Zielone” – zajęcia wprowadzą uczestników w świat dawnych zabaw ludowych. Poprzez poznanie starych melodii, tańców i gier, które kiedyś były rozrywką codzienną, dzieci wejdą w świat dzieciństwa swoich dziadków i pradziadków. Dodatkowo zwiedzą Alkierz ZPiT „Kurpie Zielone”, poznając bogactwo ludowych strojów z wielu regionów Polski. Możliwość fotografowania się z wykorzystaniem strojów i rekwizytów będzie niecodzienną pamiątką.

czas trwania: 45 min

2. Folkowe podchody – zajęcia bazujące na zasadach starej gry terenowej: podchodów. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę, na której czyhać będą rozmaite zadania wymagające od nich ruchu, sprytu, logicznego myślenia, spostrzegawczości, dobrego głosu czy zdolności manualnych. Każdy z etapów będzie zawierać element folkowy. Ukończenie podchodów będzie wiązało się z niespodzianką i możliwością zrobienia wspólnej fotografii z wykorzystaniem strojów i rekwizytów ludowych.

czas trwania: 45 min

3. Bajkowe królestwo – miniwarsztaty z wykorzystaniem zabaw teatralnych, etiudy teatralne bazujące na znanych bajkach i legendach. W programie zabawy logopedyczne i ćwiczenia dykcyjne, zabawy ruchowe, wykonywanie prostych lalek teatralnych, wspólne przedstawienie z elementami improwizacji.

czas trwania: 2 x 45 min (z przerwą)

KONTAKT:
Dział Muzyczno-Teatralny
tel. 85 744 63 13
muzyka@woak.bialystok.pl
cena: 5 zł za osobę, maksymalnie 15 osób w grupie

BAL KARNAWAŁOWY DLA ZIMOWISK
Uczestnicy balu odwiedzą dno oceanu, gdzie poznają mieszkańców pięknej rafy koralowej: Dolly, Igo, Ros-Gwiazdę i Meduzę-Dusę. Okaże się, że bohaterowie szykują się do świątecznego balu. Niestety w dziwnych okolicznościach zniknie Ros-Gwiazda. I tu rozpocznie się przygoda w jej poszukiwaniu. Dzieci będą sprawdzać poszlaki, badać ślady, zmieniać tok myślenia, po to, aby wyjaśnić tajemnicę, a wszystko w pięknej morskiej scenografii, przy dobrej muzyce, licznych zwrotach akcji i kilku niespodziankach.
W programie: dwie godziny zabawy prowadzonej przez doświadczonych animatorów, przeboje taneczne, konkursy z nagrodami, w których biorą udział wszystkie dzieci, pokaz iluzjonisty, poczęstunek dla każdego dziecka oraz nauczycieli, zdjęcie grupowe z mikołajem dla każdego dziecka, film DVD dla grupy z możliwością wielokrotnego kopiowania.

czas trwania: 120 min

KONTAKT:
Dział Organizacji Imprez Kulturalnych WOAK
tel. 85 744 68 63
imprezy@woak.bialystok.pl
cena: 15 zł za osobę
proponowane terminy: 24 stycznia 2017 r. (godz. 12.00), 31 stycznia 2017 r. (godz. 12.00)

[ powrót ]