"Eteromanka" nominowana!

Wydana przez WOAK w Białymstoku książka "Eteromanka" autorstwa Szymona Teżewskiego, która zajęła pierwsze miejsce w ubiegłorocznym konkursie literackim "Tutaj jestem", znalazła się wśród czterech pozycji nominowanych do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego!

To opowieść utrzymana w stylu retro – o nagrodzonym projekcie mówi Katarzyna Kościewicz. – Nie dotyczy jednak starych koronek i przepisów na korzenne ciasteczka. Autor doprawił ją potężną dawką sensacji i magii. W scenografiach przedwojennego Augustowa spotyka się para bohaterów, których oprócz erotycznej fascynacji połączyło zamiłowanie do eteru i niebezpiecznych zabaw z duchami. 
Nagrodziliśmy – dodaje Dominik Sołowiej – książkę będącą oryginalnym połączeniem kryminału i powieści grozy. Jej akcja dzieje się w Augustowie, który w książce Teżewskiego bardziej przypomina Pragę z „Golema” Gustawa Meyrinka niż popularny podlaski kurort. Lektura tej powieści będzie ciekawym doświadczeniem dla czytelników poszukujących elektryzującej intrygi, błyskotliwego pomysłu na fabułę i postaci, które można kochać i nienawidzić jednocześnie.

Szymon Teżewski (1988) –  programista, który po studiach wrócił w rodzinne strony. Zafascynowany własnym regionem i jego zanikającą specyfiką, którą stara się ciągle poznawać i oddać w swojej twórczości. 

[ powrót ]