25. urodziny Karnawał Dance Fest

Karnawał bez tańca to nie karnawał. A jak karnawał to tylko z WOAK-iem, zwłaszcza że w tym roku taneczne święto to jednocześnie okrągły jubileusz 25-lecia! Na taneczne wspólne świętowanie WOAK zaprasza już w najbliższy weekend. Od 10 do 12 lutego odbywać się będą w Białymstoku zawody taneczne Karnawał Dance Fest, które od lat cieszą się zainteresowaniem zarówno tancerzy, jak i widzów.

W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 700 uczestników. Jak co roku imprezę poprzedzą, warsztaty taneczne, podczas których 40 tancerzy będzie szkolić się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W sobotę, podczas rund eliminacyjnych w Zespole Szkół Rolniczych, zobaczymy ponad 60 prezentacji. Jak twierdzi koordynator imprezy, na co dzień instruktorka tańca, Marta Molska: Jest to naprawdę ogromne przedsięwzięcie. Ponieważ Karnawał obchodzi swoje 25 urodziny, mamy bardzo wiele zgłoszeń z całej Polski przy całej różnorodności kategorii: street dance, inne formy tańca, taniec sceniczny, formacje debiutujące, dziecięce i dla dorosłych. Będzie to z pewnością wyjątkowa edycja.

Trzeba zaznaczyć, że wydarzenie ma wieloletnią tradycję – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez tanecznych w Polsce, organizowana nieprzerwalnie od 25 lat. Staramy się iść z duchem czasu i wychodzimy naprzeciw trendom pojawiającym się w tej dziedzinie. Dyskutujemy z tancerzami i instruktorami, słuchamy ich i bierzemy pod uwagę ich potrzeby, by co roku organizacja imprezy zadawalała zwłaszcza samych uczestników, szczególnie tych przyjeżdzających do Białegostoku po raz pierwszy. Zależy nam na tym, by chciało im się wracać do nas, by zawody Karnawał Dance Fest były obowiązkową pozycją w kalendarzu imprez tanecznych – podkreśla Cezary Mielko, dyrektor WOAK.

Sam finał zawodów odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej, co dla wielu młodych tancerzy będzie z pewnością wielkim wydarzeniem, bowiem stworzy możliwość zaprezentowania się na prawdziwej, profesjonalnej scenie. Tych najlepszych wytypuje jak co roku profesjonalne jury – instruktorzy i pedagodzy tańca, często znani szerszej publiczności dzięki udziałowi w programach telewizyjnych skupionych wokół tańca. W tym roku do Białegostoku przyjadą: Michał ‘Kaczorex’ Kaczorowski – zwycięzca 4 edycji „Got to dance”; BBoy „Kuzya” – jeden z 16 finalistów Red Bull BC One w Chinach; Adrianna Piechówka – finalistka IV edycji „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”; Natalia Madejczyk – finalistka I edycji „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”.

Karnawał Dance Fest to niebanalne widowisko artystyczne wyszukane choreografie, zróżnicowana muzyka, barwne stroje i przede wszystkim ogromna radość i entuzjazm samych uczestników, którzy świetnie się bawią i integrują poprzez taniec, bez względu na swój wiek. Impreza odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku.

Więcej informacji na temat Karnawał Dance Fest znajduje się na stronie: www.karnawaldf.pl 

Fotoreportaż

[ powrót ]