UPSTREAM - Młoda Grafika Polska

Fotoreportaż z wernisażu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do zwiedzania wystawy 15 młodych polskich grafików w ramach SGCI Conference 2016/Portland, Oregon. Flux: The edge of yesterday and tomorrow.

Wystawa jest czynna do 3 kwietnia.Wystawa UPSTREAM to ekspozycja teczki graficznej, prezentującej prace 15 młodych grafików z Polski, która powstała na potrzeby Konferencji w Portland (USA).

Organizatorkami tego przedsięwzięcia pod nazwą "Tematyczne portfolio - wymiana" /Themed Portfolio Exchanges/ były artystki pracujące na ASP we Wrocławiu - Agata Gerthen oraz Marta Kubiak."Tytuł przygotowanej przez nas teczki to UPSTREAM (w tłumaczeniu POD PRĄD). Odnosi się on do rozdarcia młodych polskich grafików pomiędzy tradycje, a najnowsze technologie. Grafika jest rodzajem manifestu - tworzymy pod prąd modom i obecnym tendencjom w sztuce. Temat ten powinien też nawiązywać do myśli przewodniej konferencji w Portland, która brzmi "Flux: The Edge of Yesterday and Tomorrow" - tj. badanie zmian zachodzących w miastach, tradycji, kultury Zrób To Sam, co to znaczy istnieć w miejscu gdzie przeszłość i przyszłość wpływają na siebie (...)."
Znalazło to swoje odbicie w technikach graficznych młodych artystów, podążających za ciągłymi zmianami w społeczeństwie i tworzonej przez niego kulturze.
Swoje prace prezentują: Bernadetta Benedysiuk, Mateusz Dabrowski, Wojciech Domagalski, Agata Gerthen, Marta Kubiak, Paweł Kwiatkowski, Marta Lech, Sebastian Lubinski, Maryna Mazur, Aleksandra Owczarek, Marta Pogorzelec, Paweł Puzio, Natalia Romaniuk, Natalia Tarnawa, Tomasz Winiarski.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, tel. 85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl

 

[ powrót ]