TRAVEMÜNDE - wystawa

Fotoreportaż:

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do Spodków WOAK przy ul. św. Rocha 14 do zwiedzania wystawy malarstwa Jakuba Elwertowskiego.

Jakub Elwertowski – ur. 26.12.1976, artysta malarz, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na specjalizacji malarstwo sztalugowe w pracowni prof. Jana Pręgowskiego (2001) i Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej (2009); twórca grupy artystycznej "Parter02" oraz Atelier Procesów Twórczych "Apetyt" zajmującym się przygotowaniem licealistów do egzaminów wstępnych na kierunki artystyczne i architekturę na ASP i politechnikę, zarówno w kraju jak i zagranicą.

PROJEKT TRAVEMÜNDE
– to projekt malarski zapoczątkowany w 2012 roku, którego inspirację stanowiła mała niemiecka miejscowość nadmorska Travemünde. Miejsce to stało się azylem artysty, w którym stara się spędzać każdy wolny czas, wdychając jod i ładując energię do pracy twórczej. Na serię TRAVEMÜNDE składa się 35 obrazów.

„Klimat, kolor i morze, samo w sobie, stanowiło podstawę do niczym nieskrępowanej zabawy malarskiej z wykorzystaniem wszelkich dostępnych materiałów takich jak papier, gazety, wydruki, kleje czy markery.
Żadnych ograniczeń ani limitów estetycznych – tylko pomysł i wykonanie, korekta – sporadycznie; błędy w warstwie malarskiej, jeśli są, to są zostawione świadomie…
Obrazy, to rejestr tego, co widziałem… na żywo, na szybko, „tu i teraz”; nierzadko źródłem pomysłu było zdjęcie telefonem komórkowym czy szybkim szkicem w pobliskiej kawiarni. Unikam jakiejkolwiek otoczki filozoficznej. Przekazuję jedynie to, co widzę; zakładam z góry, że obraz albo zainteresuje widza, lub też odwrotnie, nie wzbudzi jakiegokolwiek zainteresowania.”

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, tel. 85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl 

Wystawa czynna do 18.04.2017 r.

[ powrót ]