W kręgu jazzu - zdjęcia

Fotoreportaż z warsztatów i koncertów

Fotoreportaż z jam session

Za nami kolejna edycja „W kręgu jazzu”! W dniach 16-18 marca zaprosiliśmy do naszych Spodków na trzydniowe warsztaty perkusyjne, które poprowadzili Tomek Łosowski, Mariusz Mocarski i Krzysztof Dziedzic. Nasi goście zaprezentowali swoje umiejętności również podczas koncertów. Nowością tegorocznej edycji imprezy było otwarte dla wszystkich chętnych muzyków jam session w białostockim pubie Hary.

Program wyglądał nastepująco:

16 MARCA (CZWARTEK):
godz. 16.30-19.30 – warsztaty perkusyjne, prowadzenie Mariusz Mocarski + Krzysztof Dziedzic (Spodki WOAK, św. Rocha 14, wstęp: 15 zł)
godz. 20.30 – jam session (pub Hary, ul. Warszawska 29, wstęp bezpłatny)

17 MARCA (PIĄTEK)
godz. 16.30-19.30 – warsztaty perkusyjne, prowadzenie Mariusz Mocarski + Krzysztof Dziedzic (Spodki WOAK, św. Rocha 14, wstęp: 15 zł)
godz. 20.00 – koncert: Mariusz Mocarski i Krzysztof Dziedzic + Marcin Nagnajewicz (gitara), Karol Sypytkowski (bas) oraz Kamil Skorupski (sax) (Spodki WOAK, św. Rocha 14, wstęp: 15 zł, dla uczestników warsztatów z tego dnia: wstęp bezpłatny)

18 MARCA (SOBOTA)
godz. 12.00-15.00 – warsztaty perkusyjne, prowadzenie: Tomasz Łosowski (Spodki WOAK, św. Rocha 14, wstęp: 15 zł)
godz. 15.00 – koncert Tomasza Łosowskiego (Spodki WOAK, św. Rocha 14, wstęp: 15 zł, dla uczestników warsztatów z tego dnia: wstęp bezpłatny)

Krzysztof Dziedzic – perkusista, kompozytor, edukator, od wielu lat związany z firmą Meinl. Jak pisze o nim magazyn „Perkusista”: „Grę na bębnach porównuje czasem do boksu i sztuk walk. Jak sam mówi – kiedy gra solo, czasami wyobraża sobie, że walczy. Z liceum muzycznego wyrzucony za zachowanie, bo często wdawał się w bójki i awantury. Terminował u boku Tomasza Szukalskiego, który nauczył go wykorzystywać łobuzerski charakter w graniu na bębnach. Podczas współpracy z Brytyjczykiem – Nigelem Kennedym, chuligaństwo i łobuzerka zaczęły się na skalę międzynarodową, bardzo często z udziałem policji. Na szczęście kilka lat temu proces ten został zatrzymany! Dziś – w tym znakomicie ułożonym muzyku – dalej można odczuć jego wybuchowy temperament, który słychać za bębnami czołowych artystów jazzowych w Polsce i na świecie”. Krzysztof Dziedzic jest założycielem  i administratorem facebookowej społeczności Polish Drummers oraz autorem cyklu warsztatów perkusyjnych "Natural Grip".

Tomasz Łosowski – perkusista, kompozytor, muzyk sesyjny, autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce. Przez ostatnie dwadzieścia lat współpracował z wieloma artystami polskiej sceny rockowej, popowej i jazzowej. Został uhonorowany tytułem Najlepszego Perkusisty roku 2004 w plebiscycie magazynu „Gitara i Bas + Bębny”. Obecnie gra w Kombi oraz współtworzy jazzowe projekty: Quartado; Piotr Lemańczyk, Szymon Łukowski, Tomasz Łosowski Jazz Trio; Cezary Paciorek, Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Tomasz Łosowski – Gdański Jazz Quartet oraz Orange Trane Acoustic Trio. Jest wykładowcą biorącym udział w warsztatach i pokazach perkusyjnych na terenie całego kraju. Współpracuje z magazynem „Perkusista”, w którym cyklicznie ukazują się jego artykuły i warsztaty. Nagrał ponad pięćdziesiąt płyt (w tym swoje projekty autorskie). W 2014 został uhonorowany nagrodą Eugeniusza w kategorii Najlepszy Edukator. Autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce wydanej przez pismo „Gitara i Bas + Bębny”. W 2015 roku został wyróżniony przez Doma Famularo w amerykańskim czasopiśmie Modern Drummer jako międzynarodowy edukator (lista edukatorów z całego świata).

Mariusz Mocarski – perkusista sesyjny, koncertujący i nagrywający z wieloma artystami reprezentującymi różne style muzyczne. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku ), a także PSJ przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w intensywnych kursach organizowanych przez prestiżowe szkoły perkusyjne:  Drummers Collective w Nowym Jorku oraz Drum-Tech w Londynie. Występował m.in. z  Agnieszką Chylińską, Justyną Steczkowską, Zakopower i Zbigniewem Wodeckim. Współpracował z orkiestrami klasycznymi (m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej czy  European Festiwal Orchester w Gstaad w Szwajcarii) oraz zespołami jazzowymi (m. in. Big-Band Jazz Radia p/k Z. Namysłowskiego, Trio K. Sadowskiego,  Tamara Reaven). Uczestniczył w nagraniu ponad czterdziestu płyt CD.  Koncertował na festiwalach w USA, Libanie, Indiach i niemal całej Europie. Jest aktywnym pedagogiem z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem w szkolnictwie oraz z tytułem nauczyciela dyplomowanego. Od 2010 jest członkiem Towarzystwa Sztuki Perkusyjnej,  które pełni funkcję polskiego oddziału Percussion Arts Society – największej na świecie organizacji perkusyjnej. 

[ powrót ]