62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Protokół z eliminacji wojewódzkich 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Wielbicieli pięknej polskiej mowy i dobrej muzyki zaprosiliśmy na eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

OKR to konkurs otwarty, adresowany do młodzieży ponadgimnazjalnej i osób dorosłych. To najbardziej prestiżowa impreza recytatorska w Polsce, a wielu aktorów teatralnych i filmowych pierwsze kroki na scenie stawiało na tym konkursie. W tym roku odbywa się już 62. edycja tej imprezy. Uczestnicy prezentują wiersze i fragmenty prozy, śpiewają poezję i tworzą formy teatralne – monodram oraz etiudy.

Na tegoroczne eliminacje wojewódzkie OKR w Białymstoku komisje konkursowe niższych szczebli zakwalifikowały 33 wykonawców w czterech turniejach: recytatorskim (w dwóch kategoriach wiekowych), poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i „wywiedzione ze słowa”. Odbywają się one 28 kwietnia, od godz. 10.00, w Spodkach WOAK przy ul. Św. Rocha 14.
Prezentacje konkursowe ocenia jury w składzie: Magdalena Kiszko-Dojlidko (aktorka, wykładowca Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie – Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku), Krzysztof Pilat (aktor Białostockiego Teatru Lalek) oraz Ewa Jakubaszek (instruktor teatralny WOAK).
Po zakończeniu przesłuchań konkursowych zapraszamy na koncert poezji śpiewanej, przygotowany przez słuchaczki Centrum Artystycznego Elizy Sacharczuk.

Fotoreportaż

[ powrót ]