„Odnajdywanie” - wystawa batiku

Fotoreportaż z wernisażu


Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do Spodków przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku na wystawę batiku „Odnajdywanie” Sylwii Korpalskiej.

Wystawa nosi tytuł „Odnajdywanie” i jest systematycznie rozbudowywanym przez autorkę cyklem prac o tematyce sakralnej. Obecnie w jej skład wchodzi 29 obrazów wykonanych techniką batiku na bawełnianej tkaninie. Powstały one w ciągu ostatnich 14 miesięcy.
Na obrazach widnieją portrety osób świętych i błogosławionych min.: Ojciec Pio, Faustyna, Klara, Papież Jan Paweł II, Matka Teresa, Maksymilian Maria Kolbe, Albert Chmielowski, Stefan Wyszyński, Jerzy Popiełuszko, czy Jan Bosko. Są też batiki ukazujące Mękę Pańską jak również prace, które od strony wizualnej ukazują architekturę, natomiast niosą za sobą nieco głębsze przesłanie: „Anioł Stróż”, „Blisko-Daleko”, „Czyściec”, „Niebo”.

Sylwia Korpalska od urodzenia jest związana z Zambrowem. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży oraz Projektowanie Tkanin na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2007 roku pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie, prowadząc zajęcia plastyczne dla dzieci, pracownię tkaniny dla młodzieży i osób dorosłych oraz pracownię lalek.

Wystawa czynna do 19 czerwca 2017 r.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku,
tel. 85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]