Wystawa "Impresje z szuflady"

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do ogladania wystawy prac Zbigniewa Waszczeniuka „Impresje z szuflady” w galerii Działu Sztuk Plastycznych WOAK przy ul. Kilińskiego 8.

Zbigniew Waszczeniuk ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzyskując w 1974 roku dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki w Pracowni Plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego.

Uprawia rysunek, malarstwo, grafikę oraz formy przestrzenne. Prezentował swoje prace m.in. w Bazylei, Paryżu, Sztokholmie. Prace artysty znajdują się też w zbiorach prywatnych w USA, Kanadzie, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Niemczech, Włoszech i Grecji. Obecnie mieszka i pracuje w Supraślu. Na wystawie „Impresje z szuflady” autor prezentuje rysunki na podstawie własnych starych szkiców wyjętych z szuflady, które na nowo ukształtowane przypomina i uaktualnia. Są to głównie szkice przekształcone graficznie, niosące treści poetyckie, jakby ilustracje do nie napisanych jeszcze wierszy. Dzięki syntetycznemu przekazowi i oszczędności formy, przypominają autorskie plakaty o specyficznym, lekko ironicznym, czasami moralizatorskim zabarwieniu, zmierzające niekiedy w kierunku surrealizmu.

Wystawa czynna do 23 czerwca.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku,
tel. 85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]