Podsumowanie konkursu „Portret Artysty”

Jak wygląda portret artysty? Jak uchwycić osobowość prawdziwego mistrza? Czy oddać go w realnym obrazie czy też surrealistycznej wizji? I wreszcie, jak wygląda artysta widziany oczami dzieci? Efekty mogą być zaskakujące i z pewnością warte uwagi. 

Mogli się o tym z pewnością przekonać uczestnicy uroczystego podsumowania konkursu zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. 

„Portret artysty” – to jedno z przedsięwzięć organizowanych z okazji ogłoszenia w województwie podlaskim roku 2017 rokiem profesora Andrzeja Strumiłły. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprosił do udziału w konkursie plastycznym popularyzującym życie i twórczość twórcy. W konkursie mogły wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego. Zachęcaliśmy do zapoznania się z jego pracą, pasjami i twórczością, która jest bogata i różnorodna. Liczyliśmy na umiejętność wyszukiwania informacji, zdjęć, filmów, które zainspirują do pracy własnej, aby powstał portret, ukazujący więcej niż tylko wizerunek postaci. Prace konkursowe mogły być wykonane w dowolnej technice plastycznej (bez użycia materiałów sypkich). 

Gośćmi honorowymi spotkania byli profesor Andrzej Strumiłło, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego - Maciej Żywno i oczywiście mali artyści. 

Do podziwiania powstałej wystawy (ponad 300 portretów) profesora Andrzeja Strumiłły zapraszamy wszystkich zainteresowanych, prace można oglądać do końca czerwca.

Szczegółowych informacji o przeprowadzonym konkursie udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK galeria@woak.bialystok.pl, tel. 85 740 37 15/16

Wystawa będzie czynna do końca czerwca.

Fotoreportaż:


Galeria prac nagrodzonych w konkursie

Protokół z podsumowania Konkursu Plastycznego „PORTRET ARTYSTY” zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku w ramach obchodów Roku Profesora Andrzeja Strumiłły dn. 29 maja 2017 r.

„Portret Artysty” – to jedno z przedsięwzięć organizowanych z okazji ogłoszenia w województwie podlaskim roku 2017 rokiem profesora Andrzeja Strumiłły.
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprosił do udziału w konkursie plastycznym popularyzującym życie i twórczość twórcy. W konkursie mogły wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego, które miały za zadanie wykonać portret przedstawiajacy przede wszystkim osobowość artysty. Zachęcaliśmy do zapoznania się z jego pracą, pasjami i twórczością, która jest bogata i różnorodna. Liczyliśmy na umiejętność wyszukiwania informacji, zdjęć, filmów, które zainspirują do pracy własnej, aby powstał portret, ukazujący więcej niż tylko wizerunek postaci. Prace konkursowe mogły być wykonane w dowolnej technice plastycznej (bez użycia materiałów sypkich). Zainteresowanie było ogromne, na konkurs napłynęło ponad 300 prac z całego województwa podlaskiego.

Komisja konkursowa w składzie: Helena Marcinkiewicz (z Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP w Białymstoku), Łukasz Gireń – artysta plastyk, Zbigniew Waszczeniuk – artysta plastyk, Adam Ślefarski i Lilia Wyszkowska – instruktorzy Działu Sztuk Plastycznych WOAK) zebrała się 29 maja 2017 r. by wyłonić laureatów konkursu w następujących kategoriach:

·         7–9 lat (kl. I-III);

·         10 –13 lat (kl. IV-VI);

·         14–15 lat (gimnazjum)

·         16–19 lat (liceum)

Zgodnie z regulaminem wyniki zostaną zamieszczone na stronie internetowej organizatora: www.woak.bialystok.pl dnia 1 czerwca 2017 r., zaś uroczyste wręczenie nagród laureatom i uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 8 czerwca o godz. 11:00, w siedzibie WOAK (ul. Kilińskiego 8, sala różowa). Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa nagrodzonych prac.

Szczegółowych informacji o przeprowadzonym, konkursie udziela
Dział Sztuk Plastycznych WOAK
galeria@woak.bialystok.pl,
tel. 85 740 37 15/16

[ powrót ]