WOAK czyta dzieciom

3 czerwca 2017 roku rozpoczął się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”. Inicjatorem akcji jest działająca od 1998 roku Fundacja „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”. Czerwcowe wydarzenie jest największym dorocznym świętem w ramach kontynuowanej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W upowszechnianie czytelnictwa angażuje się corocznie ponad 9 tysięcy wolontariuszy, a także placówki, instytucje oraz mieszkańcy całej Polski.

Białystok włączył się do akcji po raz szósty, przygotowując szeroki repertuar imprez czytelniczych, bajkowych parad, festynów, spotkań z autorami książek, konkursami literackimi i plastycznymi, a także przedstawieniami i zabawami inspirowanymi literaturą dla dzieci. WOAK od lat angażuje się w czytanie dzieciakom. Przez kilka dni odwiedzaliśmy najmłodszych czytelników, aby z wielkim zaangażowaniem przenosić ich w barwny i zaskakujący świat literatury oraz zaszczepiać w nich miłość do książek. Jako animatorzy zdajemy sobie sprawę, że czytanie pobudza kreatywność i wyobraźnię naszych dzieci, że jest kluczem do wiedzy, poszerzania ich zainteresowań i – co dla nas ważne – znakomicie wprowadza w świat kultury, dlatego co roku chętnie przystępujemy do organizowanej w naszym mieście akcji czytania dzieciom – podkreśla Cezary Mielko, dyrektor WOAK. Nasi instruktorzy złożyli wizytę uczniom ze szkół podstawowych nr 7 i 28, odwiedziliśmy również przedszkola nr 4, 22, 29 i 41.
 
Organizatorem białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom jest Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I W Białymstoku. 
 
Fotoreportaż
 

 

[ powrót ]