„Etno design – dochodowa tradycja”

„Etno design – dochodowa tradycja” to projekt przygotowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskch: Europa inwestująca w obszary wiejskie, dla mieszkańców dwóch podlaskich miejscowości. W tym roku mogą wziąć w nim udział dorośli mieszkańcy Nowych Piekut oraz Grajewa.

Poprzez podejmowane działania chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na relacje pomiędzy etnografią a sztuką użytkową w bardzo praktycznym wymiarze. Motywacją do przeprowadzenia warsztatów opartych na tradycyjnym wzornictwie ludowym Podlasia jest przede wszystkim chęć skłonienia twórców do dostrzeżenia jego wartości. Taką możliwość stwarza poznanie tradycyjnych wzorów ludowych i wykorzystanie ich do zdobienia ubrań, galanterii i przedmiotów codziennego użytku, które potem można sprzedawać w ramach własnej działalności gospodarczej. Zależy nam przede wszystkim na wygenerowaniu osób przedsiębiorczych, które w prosty sposób będą wytwarzać przedmioty zdobione motywami ludowymi, wpływając tym samym na poprawę domowego budżetu.

W tym celu przygotowaliśmy specjalny program, który polegał będzie na prezentacji wzorów regionalnych, spotkaniu z ekspertem na temat zakładania własnej działalności oraz rozmowie z przedstawicielem małej firmy modowej. Zdobyta wiedza z pewnością pomoze w podjęciu decyzji o rozpoczęciu prowadzenia własnego biznesu. W ramach działań odbedą się także warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy poznają różne sposoby ozdabiania przedmiotów za pomocą szablonów i wydruków komputerowych.

Warsztaty w Nowych Piekutach odbędą się w dniach 31 sierpnia - 2 września. Termin spotkań w Grajewie zostanie ustalony w późniejszym terminie. Zaplanowano cykl siedmiogodzinnych trzydniowych spotkań.

Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona!
Kontakt:
Piekuty Nowe: m.oledzka@nowepiekuty.pl
Grajewo: e.ajdyn@uggrajewo.pl

Partnerzy: Gminny Ośrodek Kultury w Nowych Piekutach, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Grajewo.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Materiał opracowany przez: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku,
współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich,
czyli II schematu Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej http://ksow.pl

 
 
 
 

 

 

[ powrót ]