Tomalski i Węcławski -

Fotoreportaż


GRAFIKA – wystawa prac artystów plastyków: Krzysztofa Tomalskiego i Andrzeja Węcławskiego

Serdecznie zapraszamy na wystawę, która stanowi prezentację twórczości dwóch wybitnych grafików polskich, pedagogów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie. 

Prof. Krzysztof Tomalski jest wykładowcą w Pracowni Miedziorytu ASP w Krakowie, uzyskał tytuł prof. zw. Zajmuje się głównie wklęsłodrukiem, eksperymentuje z własną techniką alintaglio. Za swoją twórczość został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami.

Andrzej Węcławski prowadzi Pracownię Grafiki Warsztatowej na ASP w Warszawie i dyplomową Pracownię Grafiki Artystycznej (Pracownia nr 6). Członek jury wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, kurator wystaw grafiki polskiej. Uprawia grafikę, malarstwo i rysunek. W swoich pracach łączy tradycyjny warsztat z elementami druku cyfrowego i unikatowymi metodami tworzenia odbitki graficznej. Jego prace otrzymały wiele nagród i wyróżnień w Polsce i na świecie. 

Wystawa jest bez wątpienia zderzeniem różniących się stylistyk, technik i filozofii tworzenia.

Wernisaż odbył się 30 czerwca (piątek), o godzinie 18.00, w galerii WOAK SPODKI przy ul. Świętego Rocha 14. Wystawę będzie można oglądać do 17 lipca.

 


[ powrót ]