Darmowe warsztaty

Darmowe warsztaty gotowania, tańca i designu. WOAK zaprasza na Paletę Kultur Podlasia

Trwają zapisy na darmowe warsztaty organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku podczas Palety Kultur Podlasia. To trzydniowa impreza, na którą organizator zaprasza w dniach 18-20 sierpnia do Supraśla. Na scenie Enej i show kulinarne z Okrasą, a dla tych którzy chcą aktywnie poznawać wielokulturowość  regionu – warsztaty. Na początek trochę ruchu – warsztaty taneczne: litewskie, izraelskie, ukraińskie, białoruskie, tatarskie – każdy znajdzie coś dla siebie. Krymskoatarski taniec w parach zwany hajtarma (haytarma), tatarski taniec narodowy tim tym, słynna litewska „Polka su ragučiais”, czy też ukrainska nareczeńka. Z pewnością dzięki spotkaniom warsztatowym te i wiele innych tańców nie będą już jedynie abstrakcyjną nazwą czy skomplikowanym układem choreograficznym, a dobrą zabawą. Instruktorzy tanecznym krokiem przeprowadzą uczestników przez choreografie charakterystyczne dla mniejszości narodowych i grup etnicznych zamieszkujących województwo podlaskie.
Tych, którzy chcieliby smaki  Podlasia poznać w sposób dosłowny, WOAK zaprasza na warsztaty kulinarne. Mrowisko, kawior po żydowsku, a może kartoflaniki czy czebureki  – receptury litewskie, żydowskie, ukraińskie, tatarskie – to propozycja dla smakoszy kuchni regionalnej, którzy podczas zajęć nie tylko poznają tajniki kuchni wielu kultur i  skosztują samodzielnie zrobionych tradycyjnych przysmaków, ale poznają także historię potraw i obrzędów związanych z kulinariami w poszczególnych kulturach. 
Kuchnia i taniec to nie wszystko. Projektanci ze studia projektowego AZE design udowodnią, że folklor może w formie zabawy zostać z powodzeniem przeniesiony na przedmioty codziennego użytku. Będzie to z pewnością niesamowita okazja, aby poznać współczesne sposoby wykorzystania tradycyjnych wzorów zaczerpniętych wprost z kultury ludowej. Zaplanowano wykłady teoretyczne, ale po teorii przyjdzie też czas na praktykę. Świeżo upieczeni designerzy samodzielnie stworzą formy artystyczne i użytkowe –  własnoręcznie naniosą wzory  na koszulki i torby oraz  przygotują szablony do dekoracji, np. ścian. Zapraszamy także rodziny z dziećmi, dla których zostanie stworzona mozliwość wspólnej pracy i zabawy.


Na bezpłatne warsztaty można się zapisać poprzez wypełnienie formularza online
TUTAJ
 

[ powrót ]