"Obrazy zapamiętane" wystawa 20 VII - 7 IX

 

 Obrazy zapamiętane - malarstwo, rysunek, rzeźba

Wystawa prac laureatów Przeglądów Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego

Fotoreportaż

W roku jubileuszu WOAK-u proponujemy wystawę sentymentalną i wyjątkową. Jej autorami są bowiem uczestnicy Przeglądów Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego, które od lat w formie konkursu organizuje nasza instytucja dla twórców samorodnych i absolwentów średnich szkół artystycznych. 
Jest to przedsięwzięcie zakrojone na szeroką skalę, do którego staje co dwa lata blisko 100 uczestników, prezentując przeszło 300 prac z dziedziny malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby. Kto kiedykolwiek wybrał się na tę obszerną ekspozycję w Galerii „Spodki” miał okazję zauważyć wielką pasję ludzi i ich twórczy potencjał.

Tym razem zaprosiliśmy laureatów - 17 malarzy i 5 rzeźbiarzy, których prace mieliśmy okazję oglądać w latach ubiegłych i które zostały zauważone przez naszych jurorów – białostockich artystów plastyków.

Autorzy prac malarskich: Krzysztof Chyży, Marek Czyżewski,  Mikołaj Janowski, Bożena Klimaszewska, Janusz Kulesza, Romuald Łapiński, Danuta Łopatecka-Piegat, Andrzej Łuszczyński, Edyta Niechwiedowicz, Eugenia Olszewska, Stanisław Poskrobko, Zdzisław Rutkowski, Sławomir Rybak, Monika Tekielska -Chmielewska, Małgorzata Wysocka, Andrzej Zdunko, Marian Zakrzewski.
Autorzy rzeźb: Zbigniew Gorzowski, Michał Koc, Wojciech Kowalski, Andrzej Liczborowicz, Dionizy Purta.

Galeria „SPODKI” - Białystok, ul. św. Rocha 14
Wystawa czynna od 20 lipca - 7 września 2017r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -18.00, w soboty i niedziele w godz.12.00-18.00. 

Finisaż z udziałem autorów odbędzie się we czwartek, 7 września, o godz.12.00

[ powrót ]