26 sierpnia zwiedź wystawę z kuratorem

 

Zwiedź wystawę z kuratorem!

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku serdecznie zaprasza na oprowadzenie kuratorskie po wystawie laureatów Przeglądów Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego. To ekspozycja sentymentalna i wyjątkowa. Jej autorami są bowiem uczestnicy Przeglądów Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego, które od lat w formie konkursu WOAK organizuje dla twórców samorodnych i absolwentów średnich szkół artystycznych.

Jest to przedsięwzięcie zakrojone na szeroką skalę, do którego co dwa lata staje blisko 100 uczestników, prezentując przeszło 300 prac z dziedziny malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby. Kto kiedykolwiek wybrał się na tę obszerną ekspozycję w Galerii „Spodki” miał okazję zauważyć wielką pasję ludzi i ich twórczy potencjał. Tegoroczna wystawa została zorganizowana w ramach obchodów 60-lecia WOAK. Prezentuje najciekawszych twórców uczestniczących w przeglądach twórczości amatorskiej z terenu województwa podlaskiego. 26 sierpnia, o godz. 15.00 WOAK zaprasza do swoich Spodków na wspólne, darmowe zwiedzanie wystawy z jej kuratorem. Uczestnicy zobaczą prace aktualnie tworzących, odnoszących sukcesy w dziedzinie malarstwa, rysunku czy rzeźby artystów, w tym 17 malarzy i 5 rzeźbiarzy.

Autorzy prac malarskich to: Krzysztof Chyży, Marek Czyżewski, Mikołaj Janowski, Bożena Klimaszewska, Janusz Kulesza, Romuald Łapiński, Danuta Łopatecka-Piegat, Andrzej Łuszczyński, Edyta Niechwiedowicz, Eugenia Olszewska, Stanisław Poskrobko, Zdzisław Rutkowski, Sławomir Rybak, Monika Tekielska -Chmielewska, Małgorzata Wysocka, Andrzej Zdunko i Marian Zakrzewski. Autorami rzeźb są: Zbigniew Gorzowski, Michał Koc, Wojciech Kowalski, Andrzej Liczborowicz oraz Dionizy Purta.

Finisaż wystawy, z udziałem autorów, odbędzie się z kolei we czwartek, 7 września, o godz. 12.00.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK,
tel. 85 740 37 15/16,
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]