Obrazy zapamiętane – finisaż 7 września

Fotoreportaż z finisażu

7 września o godz. 12.00 WOAk zaporsił na finisaż wystawy „Obrazy zapamiętane – malarstwo, rysunek, rzeźba”. Spotkanie z udziałem autorów prac odbyło się w Galerii „SPODKI” WOAK przy ul. św. Rocha 14.

Z okazji swoich 60. urodzin WOAK zaproponował wystawę sentymentalną i wyjątkową. Jej autorami są bowiem uczestnicy Przeglądów Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego, które od lat w formie konkursu organizuje nasza instytucja dla twórców samorodnych i absolwentów średnich szkół artystycznych.
Jest to przedsięwzięcie zakrojone na szeroką skalę, do którego staje co dwa lata blisko 100 uczestników, prezentując przeszło 300 prac z dziedziny malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby. Kto kiedykolwiek wybrał się na tę obszerną ekspozycję w Galerii „Spodki” miał okazję zauważyć wielką pasję ludzi i ich twórczy potencjał.
Tym razem zaprosiliśmy laureatów - 17 malarzy i 5 rzeźbiarzy, których prace mieliśmy okazję oglądać w latach ubiegłych i które zostały zauważone przez naszych jurorów – białostockich artystów plastyków.
Autorzy prac malarskich: Krzysztof Chyży, Marek Czyżewski,  Mikołaj Janowski, Bożena Klimaszewska, Janusz Kulesza, Romuald Łapiński, Danuta Łopatecka-Piegat, Andrzej Łuszczyński, Edyta Niechwiedowicz, Eugenia Olszewska, Stanisław Poskrobko, Zdzisław Rutkowski, Sławomir Rybak, Monika Tekielska -Chmielewska, Małgorzata Wysocka, Andrzej Zdunko, Marian Zakrzewski.
Autorzy rzeźb: Zbigniew Gorzowski, Michał Koc, Wojciech Kowalski, Andrzej Liczborowicz, Dionizy Purta.

Wystawę można było zwiedzać w Galerii „SPODKI” WOAK w Białymstoku przy ul. św. Rocha 14 od 20 lipca 2017 r. 

 Fotoreportaż z wystawy

 
[ powrót ]