Półfinał Rockowań 2017 - 16 września

W najbliższą sobotę, 16 września, o godz. 17:00, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do Bielska Podlaskiego na pierwszy półfinał Rockowań 2017! O wejście do finału powalczą: Grupa z Oz, Gypsy Caravan, Madame Delirium, Mniej Więcej Band, Projekcja, Roki oraz SpookLights. Po przesłuchaniach wystąpi zespół Blue Mahoe. 

Miejsce: PUB BLUES, ul. Mickiewicza 73, Bielsk Podlaski
Wstęp na przesłuchania i koncert Blue Mahoe jest bezpłatny.

BLUE MAHOE
Grupa pozytywnie nastawionych do świata ludzi, których połączyła muzyka reggae. Formacja powstała w grudniu 2015 roku w Białymstoku. Sceniczny debiut nastąpił w sierpniu 2016 roku na Festiwalu Puszczy Białowieskiej nad Zalewem Siemianówka, gdzie formacja została ciepło przyjęta przez zgromadzoną publiczność. BLUE MAHOE swoim brzmieniem nawiązuje do prekursorów polskiego reggae z początku lat 80. Wśród inspiracji, muzycy wymieniają takie zespoły jak Izrael, DAAB czy Gadeon Jerubbaal.

O Przeglądzie
Przegląd skierowany jest do zespołów amatorskich wykonujących szeroko pojętą muzykę rockową (w tym: blues-rock, jazz-rock, rock progresywny, metal, reggae itp.) Celem przeglądu jest aktywizacja muzyczna środowiska młodzieżowego i dorosłych, doskonalenie warsztatu wokalno-instrumentalnego, promocja wyróżniających się zespołów oraz popularyzacja szeroko pojętej muzyki rockowej wśród mieszkańców województwa podlaskiego. Dzięki imprezie w całym województwie odbędzie się 17 koncertów skierowanych do młodzieży i osób dorosłych, dających szansę amatorskim zespołom muzycznym zaistnienia na scenie. Chodzi nam o pobudzenie środowiska muzycznego, dlatego też koncerty odbywać się będą w każdym powiecie, tak aby zespół z każdej gminy miał szansę zaprezentowania się na scenie. Dzięki organizacji koncertów w powiatach, uczestnicy nie będą musieli ponosić znacznych kosztów związanych z dojazdem na poszczególny koncert w ramach eliminacji.

[ powrót ]