Spotkania z muzyką dawną - zdjęcia

Fotoreportaż

W swoim roku jubileuszowym staramy się zaskakiwać naszych sympatyków niezwykle interesującymi propozycjami kulturalnymi. Tym razem w ramach świętowania 60-lecia istnienia, zaprosiliśmy 28 i 29 października na „Spotkania z muzyką dawną”.

Celem imprezy jest popularyzacja dawnej muzyki organowej. Zaplanowaliśmy między innymi koncerty Józefa Haydna w wykonaniu Kwartetu Podlaskiego z solistką Marią Terlecką oraz występ zespołu Favorito. Można zajrzeć do białostockich Spodków WOAK i zobaczyć interaktywną wystawę, na której prezentowane są elementy prawdziwych organów: piszczałki, klawiatury, kontuary, elementy traktur, wiatrownice oraz katarynki pozytyw i klawesyn. Każdy z odwiedzających ekspozycję mógł nie tylko obejrzeć instrumenty z bliska, ale także spróbować swoich sił w graniu. W programie imprezy były również koncerty organowe i wykłady o historii tych instrumentów, o muzyce dawnej oraz o budowie i zastosowaniu pierwotnych instrumentów i ich ewolucji pod wpływem kompozytorów i osiągnięć techniki.

Partnerem w organizacji „Spotkań z muzyką dawną” jest Pracownia Budowy i Konserwacji Organów Piszczałkowych w Białymstoku.


Od 30 października do 5 listopada 2017 r. – wystawa udostępniona dla grup zorganizowanych (cena wejściówki: 5 zł od osoby)

[ powrót ]