Spotkania z muzyką dawną

W swoim roku jubileuszowym  staramy się zaskakiwać naszych sympatyków niezwykle interesującymi propozycjami kulturalnymi. Tym razem w ramach świętowania 60-lecia istnienia, zapraszamy na „Spotkania z muzyką dawną”. 

Celem imprezy jest popularyzacja dawnej muzyki organowej. Zaplanowaliśmy między innymi koncerty Józefa Haydna w wykonaniu Kwartetu Podlaskiego z solistką Marią Terlecką oraz występ zespołu Favorito. Przez dwa dni będzie można także zajrzeć do białostockich Spodków WOAK i zobaczyć interaktywną wystawę, na której zaprezentowane zostaną prawdziwe organy, przeróżne instrumenty dęte, klawiszowe, piszczałki oraz katarynki. Każdy z odwiedzających ekspozycję będzie mógł nie tylko obejrzeć z bliska, ale także spróbować swoich sił w graniu. W programie imprezy przewidziane są również koncerty organowe i wykłady o historii tych instrumentów, o muzyce dawnej oraz o budowie i zastosowaniu pierwotnych instrumentów i ich ewolucji pod wpływem kompozytorów i osiągnięć techniki. Pojawią się również prezentacje multimedialne dotyczące kompozytorów.

Partnerem w organizacji „Spotkań z muzyką dawną” jest Pracownia Budowy i Konserwacji Organów Piszczałkowych Kamil Jankowski.

 

Program: 

28 października 2017 r. (sobota)
godz. 12.00 – otwarcie wystawy
                    – pokazy multimedialne
Oprowadzający: Kamil Jankowski
16.30 – Koncert Zespołu Favorito
17.00 – Koncert prof. Marii Terleckiej i Kwartetu Podlaskiego (prowadzenie koncertu: prof. Maria Terlecka); opowieści o muzyce epoki baroku

29 października 2017 r. (niedziela)
godz. 11.00–17.00 – wystawa, pokazy multimedialne
30 października – 5 listopada 2017 r. – zwiedzanie wystawy dla grup zorganizowanych (cena wejściówki: 5 zł od osoby)

 
[ powrót ]