„W rytmie natury”

Fotoreportaż z wernisażu


WOAK w Białymstoku zaprasza na wystawę malarstwa pt. „W rytmie natury”.

Prace powstały na plenerze malarskim organizowanym w sierpniu, tym razem w Przewięzi, nad malowniczym Jeziorem Białym. Uczestniczyli w nim artyści profesjonalni oraz w przeważającej mierze amatorzy malowania, którzy wierni swojej wieloletniej pasji i przyjaźni postanowili spędzić urlop w sposób twórczy. Powstało blisko 100 obrazów olejnych, akrylowych, suchych pasteli i akwareli.

Podczas pleneru uczestnicy stworzyli również wspólną pracę w przestrzeni wykorzystującą materiały naturalne i surowce wtórne znalezione nad jeziorem.
Pasjonaci malowania skupili się głównie na krajobrazie jeziora w całej jego niepowtarzalności efektów przestrzennych i kolorystycznych podkreślając tym samym potrzebę utrwalenia i ochrony naturalnego krajobrazu, który służy nie tylko człowiekowi, ale jest też ostoją wielu roślin i zwierząt.

Plener malarski „W rytmie natury” był jednym z elementów projektu „EKO- kulturalni”, trwającego od maja do grudnia 2017 r., dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Wernisaż odbył się 24 listopada 2017 r., w Spodkach WOAK

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK,
tel. 85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]