Konkurs Literacki „Tutaj jestem” - wyniki

Jury Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Tutaj jestem” organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku po raz kolejny pochyliło się nad tekstami nadesłanymi na konkurs, który powstał z myślą o wszystkich piszących amatorsko i chcących zrealizować swój autorski projekt wydawniczy. Tematyka konkursu była dowolna, jednak organizatorom zależało, by praca nawiązywała do życia na Podlasiu i zawierała akcenty lokalne, dlatego motywem przewodnim od ośmiu lat są słowa Michała Zabłockiego:

"Tutaj jestem, gdzie byłem
Gdzie się urodziłem
Tu się wychowałem
I tutaj zostałem

Mogłem jechać, wyjechać
I stąd się oddalić
Ale jednak zostałem
Z tymi, co zostali (...)”.

Na tegoroczną edycję wpłynęło 10 projektów wydawniczych. Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Kościewicz, Krystyna Bezubik, Izabela Dąbrowska i Dominik Sołowiej po zapoznaniu się z trzema pracami w kategorii prozy i siedmioma w kategorii poezji, postanowiło nagrodzić prozę pt. „Dopóki istnieli” Violetty Nowakowskiej z Rakowa koło Wrocławia. Nagrodą w konkursie jest własne wydawnictwo, którego redakcją, oprawą graficzną i przygotowaniem do druku zajmie się Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz sfinansuje druk 300 egz. książki.

Laureatce serdecznie gratulujemy, a pozostałych uczestników zachęcamy do pracy nad tekstami i udziału w kolejnej edycji konkursu.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela:
Dział Promocyjno-Edytorski WOAK
tel. 85 732-68-00
promocja@woak.bialystok.pl

[ powrót ]