Ferie z WOAK-iem

Zapraszamy grupy na zajęcia i warsztaty w ramach akcji Ferie z WOAK-iem. Wśród propozycji znajdują się bale karnawałowe dla zimowisk, zajęcia oraz warsztaty kolażu, papieroplastyki i tworzenia masek karnawałowych, a także spotkania folkowe i teatralne pt.: „Zabawy naszych dziadków oraz zwiedzanie Alkierza Kurpi Zielonych”, „Folkowe podchody” oraz „Bajkowe Królestwo”.

Uwaga: wszystkie zajęcia przewidziane są dla grup zorganizowanych!

 

FERIE Z WOAK-iem 2018

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

1. „Ramka na zdjęcia z kartonu” – kolaż

Ramki zdobione własnoręcznie metodą scrapbook (technika polegająca na naklejaniu różnych przedmiotów, koronek, tasiemek, elementów gotowych, małych kwiatków na płaszczyznę ramki); tak wykonana ramka może być ustawiona na półce, powieszona na ścianie czy przyczepiona magnesem do lodówki.

Własnoręcznie wykonana ramka jest świetnym prezentem na Dzień Babci, Dziadka czy na Walentynki.

2. „Maska karnawałowa” papieroplastyka

W okresie karnawału ta propozycja spodoba się dzieciom, które wybierają się na bal lub zabawę choinkową. Przygotujemy wzory masek do wyboru, które będzie trzeba odrysować i wyciąć z brystolu. Następnie maski będą zdobione przygotowanymi foliami w różnych kolorach i wzorach. Zajęcia zakończą się prezentacją masek przy muzyce karnawałowej.

3. „Ptaki-dziwaki” konstruowanie przestrzennych form i wyobrażeń, ptaków z papierowych kartonów, malowanie i doklejanie elementów dekoracyjnych. 

czas trwania poszczególnych warsztatów: 90 min
liczba osób w grupie: do 15 uczestników – minimum jeden opiekun
wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych (uwaga: jedynie grupy zorganizowane z opiekunem)


miejsce: WOAK, ul. Kilińskiego 8, Białystok
KONTAKT:
Dział Sztuk Plastycznych WOAK
tel. 85 740 37 15 lub 85 740 37 16
galeria@woak.bialystok.pl
cena: 10 zł za osobę

 

ZAJĘCIA FOLKOWE I TEATRALNE

 

1.    Zabawy naszych dziadków oraz zwiedzanie Alkierza ZPiT „Kurpie Zielone”

Zajęcia wprowadzą uczestników w świat dawnych zabaw ludowych. Poprzez poznanie starych melodii, tańców i gier, które kiedyś były rozrywką codzienną, wejdziemy w świat dzieciństwa naszych dziadków. Dodatkowo zwiedzanie Alkierza ZPiT „Kurpie Zielone” otworzy na bogactwo ludowych strojów z wielu regionów Polski. Możliwość fotografowania się z wykorzystaniem strojów i rekwizytów będzie niecodzienną pamiątką.
Czas trwania: ok. 45 min  

2.    Folkowe podchody

Zajęcia bazują na zasadach starej gry terenowej – podchodów. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę, na której czyhać będą rozmaite zadania wymagające od nich ruchu, sprytu, logicznego myślenia, spostrzegawczości, dobrego głosu czy zdolności manualnych. Każdy z etapów będzie zawierać element folkowy. Ukończenie podchodów będzie wiązało się z niespodzianką i możliwością zrobienia wspólnej fotografii z wykorzystaniem strojów i rekwizytów ludowych.
Czas trwania: ok. 45 min

3.    Bajkowe królestwo

Miniwarsztaty z wykorzystaniem zabaw teatralnych, etiudy teatralne bazujące na znanych bajkach i legendach. W programie zabawy logopedyczne i ćwiczenia dykcyjne, zabawy ruchowe, wykonywanie prostych lalek teatralnych, wspólne przedstawienie z elementami improwizacji.
Czas trwania: 2 x 45 min (z przerwą)


miejsce: SPODKI WOAK, ul. św. Rocha 14, Białystok
KONTAKT
Dział Muzyczno-Teatralny 
tel. 85 744 63 13
muzyka@woak.bialystok.pl
cena: 7  za osobę
 

Zajęcia dla grup zorganizowanych, maks. 15-osobowych, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

 

BAL KARNAWAŁOWY DLA ZIMOWISK 

W niedalekiej okolicy mieszka sobie pewna ferajna: Królik, Kogut, Owca, Gęś i Wiewiórka. Są kolegami z podwórka i mają swoje bractwo: Bractwo K.K.O.G.W. Ciągle coś wymyślają, majstrują i wynajdują. Czasem coś zbroją, ale zawsze sobie pomagają i trzymają się razem. Najbardziej lubią wynajdywać nowe zabawy. Ostatnio wynaleźli zabawy w różne pory roku. Czy zwierzęta sobie poradzą? A może będzie im potrzebna pomoc dzieci? A może także rodziców? Wszystko będzie się działo w pięknej wiejskiej scenografii, przy dobrej muzyce, licznych zwrotach akcji i kilku niespodziankach.

W programie: dwie godziny zabawy prowadzonej przez doświadczonych animatorów, przeboje taneczne, konkursy z nagrodami, w których biorą udział wszystkie dzieci, pokaz iluzjonisty, poczęstunek dla każdego dziecka oraz nauczycieli, zdjęcie grupowe z Mikołajem dla każdego dziecka, fantastyczne efekty (lasery, światła LED, dymy, sztuczny śnieg). 

czas trwania: 120 min 

miejsce: SPODKI WOAK, ul. św. Rocha 14, Białystok
KONTAKT:
Dział Organizacji Imprez Kulturalnych WOAK
tel. 85 744 68 63
imprezy@woak.bialystok.pl
cena: 20 zł za osobę

proponowane terminy: 23.01.2018 r., godz. 12.00 (rezerwacje do 20.01.2018 r.), 30.01.2018 r., godz. 12.00 (rezerwacje do 27.01.2018 r.)

 

 

[ powrót ]