„Ekspresja ciała” - zdjęcia z wernisażu

Fotoreportaż z wernisażu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do Spodków przy ul. św. Rocha 14 na wystawę fotografii Swietłany Lebiedź „Ekspresja ciała”. Wystawa będzie czynna do 23 lutego 2018 r.

Swietłana Lebiedź - fotograf freelancer. Jest członkiem Ludowego Klubu Fotograficznego „Grodno”. Uczestniczka V,VI,VII,VIII Międzynarodowej Wystawy „Świat oczami kobiet” (Hajfa, Izrael) i Międzynarodowego Biennale Fotografii „Portret nadmorskiego miasteczka 2014” (Połąga, Litwa). Zdobyła I miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „4383 dni dzieciństwa” i III miejsce w Konkursie Młodych Fotografów „Jestem młody!” (Moskwa, 2015). Niniejsza wystawa jest nawiązaniem do indywidualnej wystawy artystki „CIAŁO- wyrażenie” „EKSPRESJA CIAŁA”, która odbyła się w 2016 roku w Grodnie na Białorusi. Dla mnie fotografia – to sposób wyrażania siebie - mówi autorka - Najważniejsze w fotografii jest „o czym”, a nie tylko „jak”.

„Ekspresja ciała” - tytuł wystawy mówi sam za siebie. Na wielu fotografiach widzimy taniec przedstawiony inaczej, niż w rozumieniu ogólnie przyjętym. Został ukazany, jako ekspresja ciała - elegancka i bezpretensjonalna, piękna, czasem nieprzyzwoita, czy wręcz absurdalna, lecz zawsze prawdziwa i szczera. Taniec jest tu manifestacją świata wewnętrznego, stanu ducha; wyraża strach, ból, radość, gniew, samotność i spokój... Jako komunikacja niewerbalna ze światem zewnętrznym jest sposobem na przekazanie czegoś, czego nie można wyrazić słowami. Często brakuje nam słów, lecz wystarczy jeden gest, jedno spojrzenie i wszystko jest jasne. Taki też jest taniec – ruch tłumaczy wszystko. W rzeczywistości wszyscy w tym życiu jesteśmy tancerzami i każdy z nas ma swój własny taniec - mówi autorka. Zachęcam więc wszystkich do tańca, tańczcie jak najczęściej!

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK,
tel. 85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl

 

[ powrót ]