„Igłą malowane” - wernisaż 20 lutego

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na otwarcie wystawy prac Zbigniewa Puchalskiego pt. „Igłą malowane”. Wernisaż odbędzie się 20 lutego (wtorek) o godz. 18.00 w galerii Działu Sztuk Plastycznych WOAK w Białymstoku przy ul. Kilińskiego 8.

Zbigniew Puchalski jest artystą amatorem. Urodził się Bydgoszczy. Mieszkał we Wrocławiu, Rzymie, Frankfurcie nad Menem i Białymstoku. Zauroczony okolicą Narwi, od 1999 roku osiadł w Uhowie k/ Łap.
Haftem krzyżykowym zajmuje się od 1996 roku. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych kolekcjonerów w Polsce i za granicą, m.in. w Anglii, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwecji, Włoszech, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Był wielokrotnie nagradzany w Ogólnopolskim Konkursie „Igłą malowane” w Gorzowie Wielkopolskim:
– 2003 r. główna nagroda za pracę „Pieta”
– 2004 r. główna nagroda za pracę „Rzeczka”
– 2006 r. drugie miejsce za prace „Jesień pod Hrubieszowem” i „Świt nad Narwią”
– 2007 r. trzecie miejsce za pracę “Zima nad Narwią”
– 2013 r. wyróżnienie za prace “Droga przez las” i “Jesień”

Inspiracją do powstania prac Zbigniewa Puchalskiego są zrobione przez niego zdjęcia, głównie pejzaże i portrety. Wykonuje również obrazy na zamówienie, opierając sięo fotografie dostarczone przez zamawiających. Swoje dzieła prezentował kilkakrotnie w Uhowie, Łapach i Białymstoku.

W swoim domu prowadzi prywatną galerię swoich prac, którą można zwiedzać po telefonicznym uzgodnieniu.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK.
tel. 85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]