„W kręgu jazzu” - warsztaty i koncert

Fotoreportaż z jam session

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza osoby grające na perkusji i gitarze basowej na kolejną edycję imprezy „W kręgu jazzu”. To dwa dni warsztatów, które poprowadzą uznani polscy muzycy: perkusiści Mariusz Mocarski i Krzysztof Gradziuk oraz basista Bartosz Szetela. Zaprezentują oni także swoje umiejętności podczas koncertu, który zagrają z towarzyszeniem białostockich muzyków. W programie zaplanowano także jam session.

Program:

CZWARTEK, 19 KWIETNIA, Spodki WOAK:

16.30–18.00 – warsztat z sekcją rytmiczną: Bartosz Szetela, Mariusz Mocarski
18.00–19.30 – warsztat perkusyjny z Krzysztofem Gradziukiem
21.00 – jam session

PIĄTEK, 20 KWIETNIA, Spodki WOAK
16.30–17.00 – prezentacja nowości firmy Roland (Mariusz Mocarski), prezentacja mikrofonów do nagłośnienia i rejestracji perkusji firmy Earthworks (firma MBS PRO)
17.00-18.30 – warsztat perkusyjny z Krzysztofem Gradziukiem
19.00 – koncert

Bilety na jeden dzień kosztują 20 złotych, a karnet na całość: 30 złotych. Będą dostępne przed imprezą.

Krzysztof Gradziuk – perkusista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2001 członek tria fortepianowego RGG, jednego z czołowych zespołów jazzowych w Polsce. Zespoły, w których występuje na stałe, to Anna Gadt Quartet, Silva Rerum, Daniel Popiałkiewicz Quartet, Leszek Kułakowski Trio. Od 2016 r. występuje z legendą jazzowej trąbki Tomaszem Stańko, w jego nowym kwartecie. Obecnie jest wykładowcą w klasie perkusji w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Policealnym Studium Jazzu w Warszawie im. Henryka Majewskiego.


fot. Maria Jarzyna

Mariusz Mocarski – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku ), a także Państwowego Studium Jazzu  przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach perkusyjnych w USA i Wielkiej Brytanii.  Jako perkusista sesyjny występował m.in. z Agnieszką Chylińską, Justyną Steczkowską, Zakopower i Zbigniewem Wodeckim. Obecnie gra na stałe w zespołach Roberta Janowskiego i Krzysztofa Kiljańskiego. Współpracował z orkiestrami klasycznymi (m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej czy European Festiwal Orchester w Gstaad w Szwajcarii) oraz zespołami jazzowymi (m. in. Big-Band Jazz Radia p/k Z. Namysłowskiego, Trio K. Sadowskiego). Koncertował na festiwalach w USA, Libanie, Indiach i niemal całej Europie. Uczestniczył w nagraniu ponad 40 płyt CD. Jest aktywnym pedagogiem z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem w szkolnictwie oraz z tytułem nauczyciela dyplomowanego. Obecnie współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina (Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku) jako wykładowca w klasie perkusji i zespołów kameralnych.Bartosz Szetela – basista, aranżer, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako kompozytor i aranżer współpracuje m.in. z Teatrem „Maska”, Teatrem Małych Form w Rzeszowie oraz przy wielu produkcjach płytowych, festiwalach i warsztatach muzycznych. Jako basista współpracował m.in. z Edytą Górniak, Justyną Steczkowską, Katarzyną Groniec, Marią Sadowską, Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Wodeckim, Trebuniami Tutkami oraz Teatrem Muzycznym „Roma”. Obecnie współpracuje z Krzysztofem Kiljańskim , Krzysztofem Herdzinem, Tomkiem Szymusiem czy Jackiem Kotlarskim. Od wielu lat jest pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.

PARTNERZY: artner:

   

PATRONAT MEDIALNY:

    

 

[ powrót ]