Noc Muzeów - zdjęcia

Fotoreportaż

Już po raz kolejny włączyliśmy się w Noc Muzeów. To ogólnoeuropejska akcja, podczas której muzea, galerie czy instytucje kultury przygotowują specjalne atrakcje i udostępniają swoje siedziby do zwiedzania w godzinach wieczornych i nocnych.

W tym roku Noc Muzeów odbyła się 19 maja. Zaprosiliśmy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziny z dziećmi na warsztaty plastyczne i wystawę malarstwa w naszej siedzibie przy ul. Kilińskiego 8. Wystawa to prace Mariana Zakrzewskiego, piękne pejzaże oraz sceny rodzajowe w historycznym ujęciu w realistycznej konwencji malarstwa pełnego smaku, wyczucia form i zestawień kolorystycznych oraz swobodnego posługiwania się środkami artystycznymi. Podczas warsztatów, przy pomocy farb oraz gotowych elementów zaczerpniętych z obrazów Zakrzewskiego, można było wykonać kolaże. Osoby lubiące wyczarowywać coś z niczego miały okazję do zrobienia baśniowych lampionów ze słoików i puszek.

Informacji szczegółowych o warsztatach i wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK, tel. 85 740 37 15, galeria@woak.bialystok.pl.

[ powrót ]