VIII Ogólnopolska Giełda Projektów

Trwają przygotowania do tegorocznej Ogólnopolskiej Giełdy Projektów, która odbędzie się w dniach 17-19 października 2018 roku w Białymstoku pod hasłem „animacja + świętowanie”.

Organizator: Narodowe Centrum Kultury
Współorganizator lokalny: Białostocki Ośrodek Kultury
Współorganizator regionalny: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Dla kogo: Lokalni liderzy kultury
Termin: 17-19 października 2018 roku
Miejsce: Białystok

Głównym celem Giełdy jest umożliwienie wymiany doświadczeń lokalnych liderów kultury związanych z realizowanymi projektami kulturalnymi, aktywizującymi społeczności lokalne w całej Polsce. Wydarzenie odbywa się co roku pod innym hasłem przewodnim. Kluczowym punktem programu jest prezentacja dwudziestu dobrych praktyk wybranych przez niezależny zespół merytoryczny. Dzięki licznym warsztatom, wizytom studyjnym i programowi towarzyszącemu spotkanie ma również wymiar edukacyjny.

Temat tegorocznego wydarzenia „animacja + świętowanie” nawiązuje do Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Będziemy przyglądać się działaniom, które odkrywają, kultywują i popularyzują lokalne, regionalne i narodowe dziedzictwo kulturowe i tradycje związane z różnymi rodzajami świąt – religijnych i świeckich, publicznych i rodzinnych. Interesują nas projekty, które tworzą i podtrzymują więzi społeczne przez wspólne świętowanie.
 


W projekcie graficznym wykorzystano wycinankę Jerzego Grygoruka ze wsi Hołody ze zbiorów Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

[ powrót ]