Seniorzy z WOAK-u z laurami

Dwa sukcesy w tym samym czasie – seniorzy z grup działających przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku podbili serca publiczności w Toruniu i Sokołowie Podlaskim i wrócili z laurami z dwóch festiwali.

Kabaret Seniorów Szpilka zajął pierwsze miejsce w kategorii zespołów kabaretowych na XIII Festiwalu Zespołów Kabaretowych Seniorów „eSKa” w Sokołowie Podlaskim. Ten występ zachwycił nas najbardziej – mówił Marcin Celiński, dyrektor Sokołowskiego Domu Kultury - Wielka kultura słowa, wspaniały tekst, piękna prezentacja muzyczna, choreograficzna, ale także wizualna w postaci wielokrotnie zmieniających się strojów. Pięknie to wszystko było zgrane, bardzo dobrze przygotowane, z ogromnym poczuciem humoru – chwalił Szpilkę organizator festiwalu.

Działająca przy WOAKu Szpilka ma już ponad 35 lat, ale duchem zespół jest jeszcze młodszy. Wigoru, poczucia humoru i talentów można wam tylko pozazdrościć – gratulował seniorom Cezary Mielko, dyrektor WOAK-u – wszyscy kochają Szpilkę, ale my w WOAK-u – najbardziej.

Na podium stanęli także seniorzy z prowadzonego przez WOAK Chóru im. Stanisława Moniuszki. Grupa śpiewaków została zwycięzcą II Festiwalu Seniorów, przeglądu związanego z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Festiwal zorganizowała Telewizja Trwam w Toruniu. Zespół wykonał dwa utwory: jeden o tematyce maryjnej, a drugi patriotyczny. To jest pierwszy większy wyjazd chóru od lat, więc porządnie się przygotowaliśmy. Wszystkim chórzystom zależało na tym, żeby się dobrze pokazać, a to bardzo motywuje dyrygenta. Występy na festiwalach są stresujące, ale też rozwijają i integrują zespół. Po zwycięstwie członkowie chóru czują się spełnieni i snują plany na kolejne wyjazdy – opowiada Marta Szałkiewicz, dyrygentka chóru.

Seniorom gratulujemy zaangażowania oraz ogromu pracy włożonej w przygotowanie zwycięskich programów i życzymy dalszych sukcesów.

Kabaret Seniorów Szpilka, fot. Sokołowski Ośrodek Kultury


Chór im. Stanisława Moniuszki, fot. Nasz Dziennik, Mateusz Marek

[ powrót ]